Gaby van den Waardenburg: vier speerpunten voor Helmonders

Gaby van den Waardenburg is al 7 jaar wethouder in Helmond en daarvoor zat ze sinds 2012 voor D66 in de raad. Ze weet als geen ander hoe Helmond ervoor staat, waar de uitdagingen zitten. En de kansen. Zo heeft ze er ervoor gezorgd dat Helmond door het rijk is aangewezen als grootschalige woningbouwlocatie, een soort Groeistad 2.0. Hieronder lees je haar vier speerpunten voor Helmonders.

Wie is Gaby van den Waardenburg

Gaby werd in 1986 geboren in Aarle-Rixtel. Ze zit sinds 2012 namens D66 in de Gemeenteraad van Helmond. Sinds 2018 is ze wethouder. Haar portefeuille bevat onder andere Stedelijke Ontwikkeling, Wonen en grondzaken, Schaalsprong Brainport en Ruimtelijke ordening. Ze is wijkwethouder van Dierdonk en Helmond Noord.

Ze is kandidaat lijsttrekker voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen. Het bestuur van D66 Helmond ondersteunt haar kandidatuur van harte. Binnenkort besluiten de leden van D66 Helmond over haar kandidatuur.

Wat wil Gaby van den Waardenburg voor Helmonders?

Gaby van den Waardenburg - Beeld: D66 Helmond

“Al sinds 2006 zet ik me in voor de stad. Ik ben ontzettend trots op Helmond; de makers mentaliteit van onze inwoners, de verscheidenheid aan wijken en het culturele veld. Vanuit mijn studie en daarna mijn werk ben ik altijd bezig geweest met ruimtelijke ontwikkelingen.

Gelet op de grote vraag naar woningen is het juist nu belangrijk om blijvend in te zetten op woningbouw. Uiteraard doen we dat niet alleen om stenen te stapelen, maar gaat het juist om de personen die hierin gaan wonen, onze inwoners. Een goede woning is namelijk een basisbehoefte. Want eigenlijk moet niemand zich zorgen maken over goede huisvesting.

Daarnaast sta je pas open voor ontwikkeling van jezelf of anderen, wanneer je je geen zorgen maakt om deze basisbehoefte. Daarbij is het van belang om in verschillende prijsklassen en woonvormen te blijven bouwen.

Daar doe ik het voor.”