1. Waarom wordt betaald parkeren uitgebreid?
In ons verkiezingsprogramma staat dat we minder gebruik – en bezit – van de auto en meer gebruik van de fiets, openbaar vervoer en deelmobiliteit willen stimuleren.
Onze stad blijft de komende jaren hard groeien. De vraag om meer ruimte voor groen, woningen, sportvelden en speelplekken stijgt terwijl de ruimte steeds schaarser wordt. Een auto staat gemiddeld 23 uur per dag stil en alle geparkeerde auto’s bij elkaar nemen veel ruimte in. D66 vindt het redelijk dat mensen die hun auto in Utrecht parkeren een redelijke prijs betalen voor het benutten van de schaarse openbare ruimte.
De groei van het aantal inwoners leidt ook tot meer verkeersbewegingen. Als we geen maatregelen nemen om automobiliteit terug te dringen lopen onze wegen vast, wordt de lucht die we inademen ongezonder en gaat de kwaliteit van onze openbare ruimte achteruit.
We zien dat in wijken binnen de snelwegring de parkeerproblemen het grootst zijn. Daarom is in ons verkiezingsprogramma opgenomen dat we de komende jaren daar betaald parkeren willen invoeren. Tijdens de coalitieonderhandelingen is afgesproken betaald parkeren op den duur overal in te voeren. D66 ziet het belang hiervan, maar is wel kritisch op de uitvoering en stelt hier dan ook randvoorwaarden aan.