Minister Rianne Letschert start procedure voor intrekken licentie van Ongehoord Nederland

Minister van Onderwijs Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert besluit om de procedure te starten om Ongehoord Nederland (ON) uit het publieke bestel te halen.

Herhaalde overtredingen

Na herhaalde overtredingen van de regels, meerdere sancties en het structureel niet naleven van journalistieke normen is de grens bereikt.

Een publieke omroep moet Nederland breed vertegenwoordigen. Maar wie met publiek geld programma’s maakt, moet zich aan de regels houden en zorgvuldig omgaan met dat geld.

Het besluit is genomen is basis van drie gronden:

1. Het commissariaat voor de media heeft als onafhankelijk toezichthouder geconcludeerd dat ON niet meer voldoet aan de eisen van goede inrichting, sturing en beheersing van bedrijfsprocessen.

2. Het bestuur van de Nederlandse Publieke Omroep, de NPO, heeft de minister gevraagd om in te grijpen. Volgens de NPO is ON structureel onvoldoende bereid tot samenwerking.

3. ON heeft binnen één jaar twee sancties gekregen wegens belangenverstrengeling, overtreding van het redactiestatuut en gebrekkige informatievoorziening over de financiële administratie.

Het besluit is gebaseerd op wetgeving, het oordeel van de onafhankelijke toezichthouder, het verzoek vanuit de NPO en de al liggende sancties tegen ON. Ongehoord Nederland krijgt de kans om te reageren, waarna de minister een definitief besluit neemt.

Ongehoord Nederland heeft er een bende van gemaakt. Keer op keer hebben zij bewezen geen betrouwbare omroep te zijn, met de ene na de andere overtreding van de journalistieke code. Daarom is het een terecht en verstandig besluit om de procedure te starten om ON uit het publieke bestel te halen.

Tweedekamerlid Ouafa Oualhadj