Sportakkoord en meedoen regeling

Wij hebben ons altijd sterk gemaakt voor het sportakkoord en de meedoen regeling. Daarom vroegen we tijdens de behandeling van de Kaderbrief 2026 opnieuw aandacht voor de continuïteit van deze regelingen. Want ondanks de grote inzet bleef structurele financiering uit. Terwijl het sportakkoord en de meedoenregeling zijn meerwaarde heeft bewezen en bijdraagt aan een gezondere samenleving zowel in fysiek, sociaal en mentaal opzicht. 

Structureel geld
beschikbaar stellen

Wij waren teleurgesteld te lezen in de Kaderbrief 2026 dat het college een beslissing over financiering Sportakkoord en de meedoenregeling voor zich uit schoof naar de volgende coalitieonderhandelingen. Voor ons onacceptabel!

Het sportakkoord structureel financieren is nodig zodat wat opgebouwd hebben niet wegvalt en dat er langere termijnplannen gemaakt kunnen worden. Want die zekerheid helpt bij een lange termijn visie waarin goede afspraken gemaakt kunnen worden met maatschappelijke partners zoals onderwijs.

In principe geldt dit ook voor de meedoen regeling voor sport en cultuur volwassenen. In 2024 hebben 1200 inwoners gebruik gemaakt en dat worden er steeds meer.

Amendement D66

Daarom nam D66 het initiatief om een amendement in te dienen om in elk geval elk jaar structureel 250.000 euro vrij te maken voor het sportakkoord en ook- hetzelfde bedrag- voor de meedoen regeling sport en cultuur voor volwassenen. Dit amendement is met een meerderheid van de Raad aangenomen.