Nieuwe mobiliteit, parkeerruimte eerlijk verdelen

Parkeerbeleid voor groeiende stad laat ruimte voor die auto’s die nodig zijn

Op woensdagavond 25 februari stelde de gemeenteraad het nieuwe parkeerbeleid vast. Het beleid werkt het eerdere Duurzame Mobiliteitsplan uit op het gebied van auto- en fietsparkeren. Het geeft ruimte aan de stad van de toekomst: op plekken met goed ov en genoeg fietsparkeerplaatsen straks minder auto’s en meer ruimte voor woningen. En tegelijkertijd gratis parkeervergunningen voor inwoners, zodat zij een betaalbare plek hebben in de buurt. Voor bezoekers wordt versneld ingezet op parkeerplekken bij de invalswegen in combinatie met goed en betaalbaar ov, de zogenaamde hubs.

Beperkte ruimte

De stad groeit en veel autogebruik in Arnhem blijkt om korte afstanden te gaan. Op termijn knelt dit: de wegen worden drukker, parkeerplaatsen voller, en waar auto’s staan, kunnen geen woningen worden gebouwd. D66-raadslid Mattijs Loor: “Door iets minder ruimte te geven aan autogebruik, zorgen we dat de beperkte ruimte beschikbaar blijft voor bewoners, bezoekers en ondernemers die de auto nodig hebben.” De partij diende onder andere voorstellen in voor meer gehandicaptenparkeerplaatsen en om parkeren bij winkelcentra het eerste uur gratis te houden, die zijn allemaal in ruime meerderheid aangenomen. 

Zorgvuldig proces per buurt

Mattijs Loor benadrukte in de gemeenteraad het belang van een zorgvuldige invoering van parkeerregulering. “Voordat we parkeerregulering invoeren, moet er per gebied gekeken worden naar de werkelijke parkeerdruk. Ook kijken we eerst hoe parkeerruimte beter benut kan worden. En cruciaal: bewoners en ondernemers worden betrokken bij een uitwerking die voor hen werkt en bij een juiste begrenzing van gebieden. Een verschuiving van overlast moeten we voorkomen.” Met het vastgestelde beleid is dit proces verzekerd.

Ook gedeelde en geleende auto’s kunnen parkeren

Parkeervergunningen zijn een prima middel voor wie zelf een auto bezit. De vergunning is gekoppeld aan het kenteken. D66 vindt het belangrijk dat wie geen eigen auto heeft, maar er bijvoorbeeld voor werk regelmatig één leent, ook kan parkeren. Loor: “Als je niet dagelijks je eigen auto hoeft te parkeren, gebruik je minder parkeerruimte dan iemand die een auto bezit. Dat moeten we stimuleren, niet bestraffen met betaald parkeren.” De partij diende daarom een motie in om voor een geleende of gedeelde auto extra gratis parkeertijd aan te vragen. Deze werd met ruime meerderheid aangenomen. Loor: “De ruimte in de stad is beperkt, die moeten we eerlijk verdelen tussen mensen met en zonder eigen auto.”


Amendementen en moties (mede) ingediend door D66:
amendement ‘Parkeerplek voor bewoners’ (26A08) van de fractie D66.
aangenomen 25/13
 

amendement ‘Aandacht voor betaalbaarheid en mobiliteitsarmoede in evaluatie parkeerregulering’ (26A12g) van de fracties ChristenUnie en D66.
aangenomen 30/8

motie ‘Voldoende gehandicaptenparkeerplaatsen’ (26M17) van de fracties ChristenUnie, D66, PvdA, GroenLinks en Arnhem Centraal.
aangenomen 33/5
 
motie ‘Gratis parkeren bij wijkwinkelcentra’ (26M18) van de fracties D66, CDA en Arnhem Centraal.
unaniem aangenomen 38/0
 
motie ‘Leenautovergunning’ (26M19) van de fracties D66, Partij voor de Dieren, GroenLinks en PvdA.
aangenomen 27/11
 
motie ‘Parkeerverwijssysteem op 1’ (26M22) van de fracties CDA, VVD en D66.
aangenomen 37/1
 
motie ‘Eerlijker parkeertarief voor de Steenstraat’ (26M36) van de fracties VVD, D66 en CDA.
aangenomen 24/14