Vrijheid en veiligheid: overal veilig jezelf kunnen zijn

Regenboogvlag voor het stadhuis - Beeld: D66 Doetinchem

D66 wil dat de stad en dorpen van iedereen, voor en door iedereen zijn. Een Doetinchem van vrijheid waar iedereen zichzelf kan zijn en waar iedereen zich veilig voelt. De afgelopen jaren is de criminaliteit in Doetinchem afgenomen. Er zijn minder overvallen, inbraken en geweldplegingen. Dat willen we graag zo houden. Wij kiezen ervoor om te investeren voordat het mis gaat. Hiervoor is het nodig dat er voldoende wijkagenten zijn die weten wat er in de buurt speelt. Daarnaast willen we meer aandacht voor cyberveiligheid. In het nemen van nieuwe maatregelen weegt D66 altijd af hoe deze maatregelen zich verhouden tot de privacy van inwoners.

Om vrij te zijn en je vrij te gedragen, is de belangrijkste voorwaarde dat je je veilig voelt. Pas dan kan je je leven naar eigen inzicht inrichten, met oog voor de ander. D66 vindt veiligheid daarom van groot belang. Veiligheid is handhaving, maar het is meer dan dat. Veiligheid gaat over het gevoel dat je binnenshuis, buiten op straat, en online hebt en gaat daarmee verder dan enkel criminaliteitscijfers. Het gaat over hoe je wordt benaderd door anderen en door de overheid.
Lees hier verder over vrijheid en veiligheid.

Samen met inwoners, ondernemers en leden hebben we nagedacht en gesproken over onze ideeën voor de toekomst. In het verkiezingsprogramma lees je deze plannen waarmee we de komende jaren aan de slag willen gaan.

Je bent pas vrij als iedereen dat is. D66 gelooft in gelijke kansen voor iedereen en hulp voor wie het nodig heeft.