D66 wil met miljarden uit landelijk coalitieakkoord Arnhemse woningbouw versnellen en duurzame economie versterken

Als het aan de coalitie in Den Haag ligt, komen er de komende jaren vele miljarden beschikbaar om te investeren in het versnellen van woningbouw en voor de overgang naar een duurzame economie. D66 ziet kansen om als hier als Arnhem in het bijzonder van te profiteren. “Arnhem heeft met het DNA van een creatieve energiestad én ambitieuze woningbouwplannen alles in huis om hier maximaal voordeel uit te halen,” zegt D66-raadslid Wimer Heemskerk.

Sneller starten met bouw 7.000 woningen op Rijnpark

Opgeteld wordt in het akkoord € 2,1 miljard per jaar vrijgemaakt voor woningbouw en de ontsluiting daarvan. Dat extra geld moet wat D66 Arnhem betreft ook ten goede komen aan Arnhemse bouwplannen. Met name aan de nieuwe wijk Rijnpark, waar 7.000 woningen moeten komen. “Met dit soort investeringen kunnen we tempo maken: plannen versnellen, procedures strak organiseren en zorgen dat de schop sneller de grond in gaat,” aldus Heemskerk. Dat vereist wel dat de gemeente snel haar plannen concreet maakt om aan het rijk voor te leggen. Hoewel er de afgelopen jaren door GroenLinks-wethouder Smulders veel nieuwe plannen werden gepresenteerd, bleef het aantal gebouwde woningen in Arnhem ver achter op de doelstellingen en op andere steden.

Investeren in de Arnhemse duurzame economie

Waar eerdere landelijke plannen op innovatie en duurzaamheid volgens D66 werden afgezwakt, kiest de nieuwe coalitie juist voor extra investeringen in onder meer innovatieclusters en voor gemeenten om klimaat- en energiebeleid uit te voeren. Dat biedt kansen voor Arnhem, benadrukt Heemskerk: “Onze stad heeft veel bedrijven in de energiesector en de circulaire maakindustrie. Arnhem kan een sleutelrol spelen in de energietransitie, bijvoorbeeld bij het aanpakken van netcongestie en het verduurzamen van de binnenvaart.”

Oproep: Arnhemse kansenagenda

Samen met het CDA en de VVD heeft Heemskerk het college verzocht om een Arnhemse kansenagenda bij het coalitieakkoord op te stellen. “We moeten samen met ontwikkelaars en ondernemers zorgen dat plannen snel concreet worden en tijdig bij het Rijk kunnen worden ingediend. Met geld uit het coalitieakkoord kan dan ook echt sneller gebouwd worden,” zegt Heemskerk.

Lees hier de vragen aan het college: ‘Aan de slag met het coalitieakkoord’