D66 aanwezig bij nieuwjaarsbijeenkomst gemeente Purmerend

Gisteravond was D66 Purmerend aanwezig bij de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente, die dit jaar plaatsvond in het recent verbouwde poppodium P3. Een sfeervolle en goed bezochte bijeenkomst, waarin werd teruggeblikt op het afgelopen jaar en vooruitgekeken naar wat 2026 voor Purmerend kan brengen.

Verbinding als rode draad

In haar nieuwjaarsspeech benadrukte burgemeester Ellen van Selm het belang van verbinding, gezamenlijkheid en positief communiceren. Zij stond stil bij uiteenlopende gebeurtenissen en initiatieven in de stad: van culturele projecten zoals de opname van de Grote Sinterklaasfilm in Purmerend en andere evenementen, tot de aandacht voor jongeren en de impact van de explosie in de Maasstraat vorig jaar rond deze tijd. Ook sport kwam nadrukkelijk aan bod: niet alleen als prestatie, maar vooral als bron van trots en onderlinge verbondenheid.

Daarnaast noemde de burgemeester het symbolische moment waarop het Bevrijdingsvuur vanuit Wageningen naar Purmerend werd gebracht door de lopers van Nea Volharding, de investeringen via de Regiodeal Waterland in een toekomstbestendige regio en het recente bezoek aan Brussel, waar Purmerendse ontwikkelingen onder de aandacht zijn gebracht. Tot slot sprak zij haar waardering uit voor de inzet van de huidige raad en wenste zij, met het oog op de nieuwe gemeenteraad na 18 maart, iedereen een gelukkig en gezond nieuwjaar: “heb het goed met elkaar.”

De stem van kinderen

Ook kinderburgemeester Rhona van Beeren nam het woord. Zij vroeg aandacht voor kinderen die zich alleen voelen en sprak de wens uit dat alle kinderen dit jaar veel buiten kunnen spelen, bij voorkeur in het groen. Een boodschap die breed werd herkend en gewaardeerd.

Muziek verbindt

De muzikale omlijsting was in handen van het Project Orkest Purmerend, een samenwerking van het Stedelijk Orkest Purmerend, Crescendo Purmerend en Fanfare Kunst na Arbeid, samen met koor The Classics van Muziekschool Waterland. De muziek onderstreepte wat de hele avond voelbaar was: cultuur en muziek brengen mensen samen.

Waardering voor inzet en vrijwilligers

Tijdens de bijeenkomst werd de waarderingsspeld Gouden Purmerender uitgereikt. Kees Oudewortel werd geprezen om zijn grote organisatietalent en zijn vaak onzichtbare, maar onmisbare inzet voor de muziek in Purmerend. Van concerten op het water in de Nieuwegracht tijdens de Nazomer Feestweek tot muziek rondom 4 en 5 mei: zijn werk laat zien hoe verbindend cultuur kan zijn.

Ook Sportraad Purmerend werd in het zonnetje gezet en kreeg een waarderingsspeld. Als vrijwilligersorganisatie met een betrokken bestuur vervult de Sportraad een belangrijke rol als belangenbehartiger en gesprekspartner voor gemeente en sportverenigingen. Sport als bindmiddel en als activiteit die voor iedereen toegankelijk moet zijn, werd hierbij nadrukkelijk benadrukt.

Vernieuwd P3 en Muziekschool Waterland

De vernieuwde locatie maakte zichtbaar indruk. Het verbouwde P3 heeft een moderne uitstraling en biedt ruimte aan ontmoeting, cultuur en muziek. Directeur Rob Bout straalde terecht trots uit. Daarnaast gaf Michael Hesselink, hoofd buitenschoolse muziekeducatie van de muziekschool, onze fractie een rondleiding door de Muziekschool Waterland die inmiddels is gevestigd op de bovenverdieping van P3.

Een goede start van het jaar

Al met al was het een warme en gezellige nieuwjaarsbijeenkomst, waarin ontmoeting, waardering en vooruitkijken centraal stonden. Fijn om zoveel bekenden weer te zien en samen het nieuwe jaar te beginnen. D66 Purmerend kijkt uit naar een jaar waarin we blijven werken aan een verbonden, inclusieve en toekomstgerichte gemeente.