De raad heeft de koers bepaald
Het college heeft de gemeenteraad laten weten dat de voortgang, financiële haalbaarheid en ruimtelijke keuzes opnieuw in samenhang worden afgewogen. Besluitvorming wordt pas begin 2027 verwacht. Tegelijkertijd sprak de gemeenteraad in mei 2025 juist raadsbreed uit dat de integrale visie van het Masterplan behouden moet blijven en dat zo snel mogelijk moet worden begonnen met de ontwikkeling van de Vlinderlocatie. Opnieuw getreuzel lijkt te komen door de afspraken in het coalitieakkoord van Samen Beter en de VVD.
“Bij een groot project kunnen omstandigheden veranderen. Dat begrijpen inwoners ook. Maar dan moet wel helder zijn wat noodzakelijk is, wat een politieke keuze is en wie daarover beslist,” zegt D66-fractieassistent Arjan Kieboom. “De gemeenteraad heeft eerder raadsbreed gevraagd om koers te houden en tempo te maken.”
D66 zet zich al langer in voor snelle woningbouw op de Vlinderlocatie. In 2023 werd op initiatief van D66 de motie ‘Ga bouwen op de Vlinderlocatie’ aangenomen. Daarmee vroeg de raad om deze locatie niet te laten wachten op verdere aanpassingen.