D66 trekt de wijk in om te praten over woningbouw in Noorden

Gisterenavond (13-2-25) werd in de gemeenteraad gesproken over woningbouwontwikkelingen in Noorden. Voordat er gestart kan worden met de bouw van meer woningen bij Land van Koppen (in de laagte bij ‘t Leeuwtje en De Klinker), moet worden besloten hoe deze wijk moet worden ontsloten. D66 Nieuwkoop wilde deze keuze niet maken zonder langs de deuren te gaan in Noorden en daarom hebben zij bij meer dan 100 adressen in Noorden aangebeld. 

Meerendeel wil nieuwe huizen

‘Het overgrote meerendeel van de mensen die wij spraken wil nieuwe woningbouw in Noorden’, vertelt D66 fractievoorzitter Jop van der Pijl, die zelf ook bij de actie aanwezig was. ‘Liefst 96% van de mensen die wij spraken wil dat er huizen worden gebouwd’. 

De opties voor ontsluiting

Het lastige is alleen dat er eerst een nieuwe ontsluitingsweg moet worden aangelegd. Helaas is uit eerdere gesprekken met de provincie gebleken dat de voorkeursvariant van de inwoners, een directe ontsluiting op de Kousweg, niet haalbaar is. Er bleven daarom nog 2 opties over: de eerste optie is een weg langs de Hogedijk richting de St. Antonius basisschool en de tweede optie is een weg naar het Noordse Plein (tussen de Klinker en ‘t Leeuwtje). 

De mening van de inwoners

D66 Nieuwkoop vond het een lastige keuze om zelf te maken. ‘Daarom zijn we met vrijwilligers de wijk in getrokken’, zegt Van der Pijl. ‘In deze gesprekken gaven de inwoners aan een voorkeur te hebben voor de variant van het Noordse Plein’. Van der Pijl geeft het gemeentebestuur daarbij wel een aantal criteria namens inwoners mee: ‘Inwoners zijn duidelijk geweest over de weginrichting bij het Noordse Plein. De nieuwe kruising en weg moeten veilig zijn en hardrijders afremmen. Daarnaast moet er ruimte komen voor een gezelliger plein met terrasruimte en zonder parkeerplaatsen. Ook moeten bezoekers van het plein zo min mogelijk in de nieuwe wijk gaan parkeren en moet tot slot het sluipverkeer door omliggende wijken zoveel mogelijk worden voorkomen’. Al deze dingen heeft de D66 fractie meegenomen en meegegeven tijdens de raadsvergadering van donderdag. 

Vervolg

Nu de raad heeft gesproken over hun voorkeuren en mogelijkheden voor de toekomst, zal het gemeentebestuur verder moeten gaan werken aan het realiseren van een ontsluiting en het toewerken naar nieuwe woningbouw in Noorden. Wordt vervolgd dus. De D66 fractie is in ieder geval erg tevreden met hun deur-tot-deur actie in Noorden. ‘Dit gaan we vaker doen’, geeft Van der Pijl aan.