De gebreken
1. Het plan richt zich enkel op de korte termijn; niemand durft zich uit te spreken over de lange termijn. Wij willen juist een goed onderbouwde langetermijnvisie vastleggen.
2. De woningen die gebouwd worden moeten echt aansluiten bij de behoeften van de gemeente: voldoende betaalbaar en levensloopbestendig. In het verleden is keer op keer gebleken dat er, met een ‘goede argumentatie’, kan worden afgeweken van de woonvisie. Dit willen wij beter borgen.
3. De ontwikkeling van De Groes moet écht een meerwaarde hebben voor de gemeente. Dat betekent een goede balans tussen de ontwikkeling van De Groes en de woningbouw. Daarom moeten de uitgangspunten voor woningbouw nog duidelijker worden, maar ook een stabiele basis komen voor de overige ontwikkelingen (naast de woningbouw).
Om deze redenen hebben wij een amendement ingediend met aanvullende uitgangspunten. Een amendement is een officiële wijziging of aanvulling op een voorstel dat in de gemeenteraad wordt besproken. Hieronder volgt een samenvatting met toelichting.