Zorgwekkende cijfers vragen om actie
LET OP: auteursrechten ontbreken. S.v.p. de auteursrechten invullen voor deze afbeelding before using it.
Geweld tegen vrouwen is het meest voorkomende geweldsdelict in Nederland en er wordt veel te weinig gedaan om dit aan te pakken. Een van de problemen is dat vrouwen aarzelen het geweld te melden, zeker als het gaat om huiselijk geweld, en dat komt het meeste voor.
Uit onderzoek van het CBS blijkt dat meer dan 70% van de slachtoffers van huiselijk geweld wel met iemand over hun situatie praat, maar dat slechts 5% contact opneemt met Veilig Thuis. Bij de politie komen wat meer meldingen binnen maar vrouwen lijken weinig vertrouwen te hebben dat melden hen gaat helpen.
“Er is een ernstig probleem met de meldingsbereidheid van vrouwen die slachtoffer zijn van geweld. Onze motie is een onderzoeksmotie.” aldus Marianne Rots, raadslid voor D66 Vlaardingen en mede-indiener van de motie. “Ook bij geweld tegen vrouwen kan met preventie vast veel bereikt worden”.