De nieuwe sporthal komt aan de Van Hogendorplaan, ingeklemd tussen het Groen van Prinstererlyceum en IKC Ambacht, als onderdeel van de bredere gebiedsontwikkeling Campus Groen van Prinsterer. Die campus is hard nodig: het schoolgebouw uit 1956 wordt momenteel grondig gerenoveerd, en de verouderde gymzalen maken plaats voor een moderne, volledig uitgeruste sportaccommodatie die voldoet aan de eisen van deze tijd.
D66-wethouder Koen Kegel (onderwijshuisvesting) is blij met de mijlpaal: “We gaan sporthal ‘t Groen ten volle benutten. Leerlingen van het Groen van Prinstererlyceum en van basisscholen in Babberspolder krijgen hier straks hun gymlessen. Turnvereniging Dynamiek gaat het turnhaldeel gebruiken voor trainingen en wedstrijden. Op de momenten dat de scholen en de turnvereniging de ruimtes niet gebruiken, verhuren we ze aan lokale sportverenigingen, buurtsportcoaches en andere initiatieven uit de buurt. Zo krijgt sporthal ’t Groen een sportieve en sociale functie in de wijk en dat is precies wat we willen met Campus Groen van Prinsterer. Campus Groen van Prinsterer wordt het maatschappelijke middelpunt van de wijk.”
Sporthal ‘t Groen gaat er komen: contract getekend voor bouw in Babberspolder
Goed nieuws voor de wijk Babberspolder en voor iedereen die sport en beweegt in Vlaardingen: de gemeente heeft een aannemingsovereenkomst gesloten met Bouwonderneming Stout voor de bouw van sporthal ‘t Groen. Deze zomer gaat de schop de grond in, en als alles volgens plan verloopt openen de deuren begin 2028.
Beeld: Foto van ondertekening van het contract door wethouder Koen Kegel en Ronald Kort (directeur Bouwonderneming Stout) op 12 mei 2026
Van en voor de buurt
Wat dit project bijzonder maakt, is hoe het tot stand is gekomen. Omwonenden, Buurtpunt ‘t Ambacht, IKC Ambacht en andere betrokkenen dachten actief mee: over de locatie van de hal, over parkeren, over horeca en over de uitstraling van het gebouw. Op verzoek van de buurt krijgt de westgevel een groene beplanting. En de naam? Die kozen de Vlaardingers zelf. Eind 2025 rolde ‘sporthal ‘t Groen’ als winnaar uit de bus.
Kegel: “Ik ben trots dat we in goed overleg met omwonenden en andere betrokkenen deze mooie nieuwe sporthal neerzetten. Het wordt een aanwinst voor de wijk. Sporten en bewegen zijn essentieel voor kinderen en volwassenen. We worden er fysiek, sociaal en mentaal gezonder van.”
Voor D66 Vlaardingen is dit precies het soort project waar we voor staan: een sterk publiek voorzieningenniveau, gebouwd samen met de mensen om wie het gaat, in een wijk die er klaar voor is.
Meer weten? Kijk op www.vlaardingen.nl/groenvanprinsterer.