14 september: een avond over provinciale politiek

Maart 2027 zijn de verkiezingen voor de Provinciale Staten. D66 wil met een sterke kandidatenlijst wederom het verschil gaan maken. Nieuwsgierig naar het Statenlidmaatschap? Kom naar de verdiepingsavond op 14 september!

Groepsfoto in de Statenzaal Beeld: D66

Interesse?

Ben je nieuwsgierig naar de provinciale politiek? Spreekt de rol van de provincie jou aan? De grote opgaven rond onze ruimtelijke ordening, mobiliteit, energie of natuur? Of heb je vragen over hoe het is om je in te zetten voor deze relatief onbekende bestuurslaag? Wellicht overweeg je om je kandidaat te stellen voor het Statenlidmaatschap of ben je nog niet zo ver en nu vooral geïnteresseerd in het werk van D66’ers in de provincie.

Eerder dit jaar, op 18 mei, organiseerde D66 op het Provinciehuis al een eerste editie: ‘maak kennis met de provinciale politiek’. Alle stoeltjes in de zaal van de Provinciale Staten waren bezet. Op maandagavond 14 september houden we een vergelijkbare avond, maar met een ander programma. ‘wat is sociaalliberale provinciale politiek?’. We staan met sprekers en de huidige fractie stil bij wat het is om op regionaal niveau politiek actief te zijn – met sociaalliberale richtingwijzers. Hoe maak je impact in de provincie en hoe beantwoord je de grote regionale opgaven met onze richtingwijzers? Onder andere Eerste Kamerlid en voormalig Statenlid Antoon Kanis vertelt over zijn ervaringen.

Recent lid of juist al langer actief en geïnteresseerd in de provinciale opgaven? Deze avond dient om kennis te maken met het Statenlidmaatschap en de provinciale politiek. Je hebt geen specifieke voorkennis of ervaring nodig. Alle leden uit de provincie Utrecht en Flevoland zijn welkom.

Meld je via onderstaande knop aan. Vragen over de organisatie van deze avond? Stuur Frans een berichtje.

Programma 14 september (onder voorbehoud)
– 19:30 Inloop
– 19:45 Start in plenaire zaal
– Sociaal-liberalisme in de provinciale politiek
– De opgaven in Utrecht

Informatie over kandiaat stellen voor PS2027 (kort)
– Afronding plenair (uiterlijk 21:30)
– Borrel in carrouselvorm

Kandideren

Vanaf 3 september kun je je kandideren voor D66 bij de Provinciale Statenverkiezingen van 2027. De deadline voor de kandidaatstelling is 6 oktober 2026. Hoewel dit nog ver weg lijkt, adviseren we je om tijdig te beginnen (en niet tot het laatste moment te wachten). Mocht je vragen hebben, dan kunnen we je helpen. Op deze pagina vind je meer informatie over de profielschets en het proces.

Een vraag?

Heb je intussen een vraag voor ons of sluit je graag een keer aan bij onze fractievergadering op de maandagavond om te ervaren wat de provinciale politiek in de praktijk inhoudt? Stuur de huidige fractie een berichtje via: [email protected]