Onderwijshuisvesting in Baarn

D66 Baarn vindt het belangrijk dat scholen goed geventileerd en duurzaam zijn. Daarom zijn wij blij met de stappen die worden gezet op het gebied van onderwijshuisvesting. We zijn enorm trots op de vooruitgang die is geboekt, in goed overleg met schoolbesturen en directeuren. We zetten de verschillende projecten onder elkaar. Volle kracht vooruit!

Renovatie KWS

In november 2024 stemden wij vol overtuiging in met de renovatie en verduurzaming van de Koningin Wilhelminaschool (KWS) aan de Dalweg. Dit historische gebouw wordt in het schooljaar 2025-2026 uitgebreid en verduurzaamd met een investering van meer dan 6 miljoen euro. Bovendien wordt er in de KWS ook een kinderopvanglocatie gerealiseerd zodat de capaciteit van de kinderopvang toeneemt. D66 heeft al jaren de wens om kinderopvang (bijna) gratis te maken. Dit plan past hier heel goed bij.

Poorthuis en Aloysius

In januari 2025 stemde D66 Baarn in met de sloop van het Poorthuis aan de Kerkstraat, inclusief de tijdelijke huisvesting van de 3 lokalen van Basisschool St. Aloysius. De 3 lokalen kampen met problemen als een slecht binnenklimaat, vocht, lekkage en knaagdieren. Sloop van het Poorthuis is noodzakelijk om gezonde huisvesting aan de Aloysiusschool te bieden en ruimte te maken voor woningbouw op het terrein van het Poorthuis. De bouw van woningen heeft voor D66 Baarn hoge prioriteit en kan worden gecombineerd met de nieuwe permanente klaslokalen. Na de verduurzaming en renovatie van de KWS in 2026, wil D66 Baarn de verduurzaming van het hoofdgebouw van de Aloysius voortzetten. Zodat ook dit gebouw in 2027 voldoet aan de moderne duurzaamheidseisen als energiezuinige lokalen.

Baarnsch Lyceum

Verder staat de uitbreiding van het Baarnsch Lyceum in mei 2025 op de agenda van de gemeenteraad. Deze uitbreiding is nodig vanwege de groei van het aantal leerlingen. D66 Baarn streeft naar geschikte, duurzame huisvesting, inclusief gymlokalen, voor deze school.