Terugkoppeling raadsvergadering 2 oktober

Inleiding

De agenda was weer goed gevuld bij onze raadsvergadering van afgelopen donderdag.veel onderwerpen en veel moties passeerden de revue. Met name veel uitgaven die de gemeente wil doen om de maatschappelijke voorzieningen te onderhouden. Specifiek kwamen sportcomplex de Joffer en de Borenburg aan bod, waar er sprake is van achterstallig onderhoud. Een goede zaak dat dit opgepakt wordt.

Raadsvoorstellen

Een minder goede zaak is de vraag om 1 miljoen euro erbij, voor de afronding van de buitenruimte van de Open Club Klimmen. Vlak voor de afronding van dit project, nadat eind vorig jaar nog is bevestigd dat dit project binnen budget zo verlopen. Als D66 Voerendaal vinden wij het onacceptabel dat dit in deze fase van het project naar boven komt en wij als raad geen andere keuze gelaten worden. Ons verbaast het dat de coalitiepartijen hier met geen enkel woord over reppen. Ook willen we benadrukken dat we blij zijn dat de Open Club Klimmen in gebruik is genomen en dat het werk goed moet worden afgerond. Maar we staan niet achter deze gebrekkige informatievoorziening en beheersing van projecten. Daarvoor zal de gemeente toch kritisch naar zichzelf moeten kijken en geleerde lessen toepassen voor grote projecten die nog komen gaan.

De besluitvorming over Voerendaal Oost is op verzoek van de coalitiepartijen van de agenda gehaald en naar december verplaatst. Terecht, want er zijn nog teveel vragen rondom dit project. De vrees is echter dat het project hiermee niet goedkoper zal worden. Met name de informatievoorziening vanaf de start van dit project richting de raad is achterwege gebleven. Dit is voor ons als D66 Voerendaal onacceptabel.

Daarbij kwamen ook nog het wegen- en groenbeheerplan. Gecombineerd in een agendapunt. Ook hier weer veel vragen en aardig wat onduidelijkheid t.a.v. de stukken. Het zou mooi zijn als dit bij een volgende raadsvergadering beter op orde is, dan kan de discussie over de raadsvoorstellen ook inhoudelijk gevoerd worden

Afronding

Kortom, een enerverende avond die eerder begon, om 18:30 uur en iets later dan normaal eindigde, om 02:00 uur. Vele discussies over de raadsvoorstellen en de moties zijn gevoerd. Het is alleen jammer dat deze zich alleen maar tussen raadsleden van de oppositie en het college afspreken. De coalitie raadsleden gaan de discussie uit de weg en zijn niet bereid om op inhoud in debat te gaan. Dit is een gemiste kans, waardoor de samenwerking niet of moeilijk gevonden kan worden

Dit is een van de speerpunten van D66 voerendaal voor de komende verkiezingen! Dat we niet alleen de samenwerking willen verbeteren tussen partijen, maar ook het debat stimuleren. Dan kunnen de overeenkomsten nog beter gezocht worden en wordt de nadruk minder gelegd op de verschillen.