Voor D66 is het duidelijk: In onze gemeente moet je kunnen zwemmen.
Zwemmen is belangrijk. Voor de veiligheid van kinderen. Voor ouderen die willen blijven bewegen. Voor sportverenigingen en voor ontmoeting.
Tegelijk moeten we eerlijk zijn: een zwembad kost veel geld. Daarom vinden wij dat het financieel gezond moet zijn.
Dat betekent:
✔️ Multifunctioneel
✔️ Samenwerken met ondernemers
✔️ Lokale verenigingen betrekken
✔️ Duurzaam omgaan met energie en onderhoud
De Lubert laat zien hoe belangrijk zo’n plek is voor onze gemeente. Hoe de toekomst er ook uitziet, wij vinden dat inwoners van Berg en Dal in hun eigen gemeente moeten kunnen blijven zwemmen.
Wij kiezen voor een oplossing die goed is voor onze inwoners én betaalbaar blijft. Thuis in alle dorpen betekent ook: kunnen zwemmen in je eigen gemeente.
In onze gemeente moet een zwembad zijn
Iedereen kent de Lubert: voor zwemles, schoolzwemmen, verenigingen of gewoon een paar baantjes. Voor veel inwoners is het zwembad een vaste plek in hun week.
Beeld: D66 Berg en Dal