Amstelveen staat nog steeds voor de grote opgave om het woningtekort terug te dringen. VVD-woordvoerder ruimtelijke ordening Jet Smit: “Aangezien er weinig grond beschikbaar is binnen de gemeentegrenzen om nieuwe wijken te ontwikkelen zal er gekeken moeten worden naar een zo efficiënt mogelijk gebruik van de bestaande ruimte zonder al te veel te verdichten, dat vraagt een zorgvuldige aanpak.”
Volgens de VVD en D66 leent de Bovenkerkerwegzone zich hier goed voor. De verouderde kantoorpanden gaan plaats maken voor nieuwe duurzame woningen. Bij de ontwikkeling van het gebied wordt met name ingezet op het realiseren van woningen voor starters en senioren.
Tawros Aslanjan, raadslid D66: “Starters krijgen op deze manier een kans om in te stappen in de woningmarkt, en het bouwen voor ouderen brengt hopelijk de zeer gewenste doorstroming op gang. De ruime beschikbaarheid van openbaar vervoer maakt deze locatie ook goed geschikt voor deze doelgroepen.”