Wie onze wethouder Martin Wissekerke spreekt, merkt al snel dat Goes voor hem meer is dan de gemeente waarvoor hij bestuurder is. Hij is er geboren en opgegroeid, woonde in verschillende Goese wijken en woont tegenwoordig met veel plezier in ’s-Heer Hendrikskinderen. In Goes Magazine vertelt Martin over die verbondenheid met de stad en de dorpen, over wat hem drijft en waar hij zich de komende jaren voor wil inzetten.

De gemeente vanuit
verschillende kanten

Van Goes-Zuid tot de Goese Polder en Goes-West: Martin kent de gemeente vanuit verschillende kanten. Na enkele jaren in Rotterdam keerde hij terug naar Goes. Juist de combinatie van stad en buitengebied spreekt hem aan. Winkelen, sporten, cultuur bezoeken of even de natuur in: het ligt hier allemaal dicht bij elkaar. De zaterdagmarkt is voor hem zo’n typisch Goese plek waar dat samenkomt: boodschappen doen, mensen ontmoeten en zien wat er leeft.

Ook de bibliotheek heeft een bijzondere plek voor hem. Martin was er bijna zes jaar lid van de Raad van Toezicht en komt er nog altijd graag. Dat past bij hoe wij als D66 naar voorzieningen zoals de bibliotheek kijken: niet alleen als een plek voor boeken, maar juist ook voor ontmoeting, ontwikkeling en verbinding.

Groeien én goed
blijven leven

Als wethouder wil Martin vooral iets betekenen voor de Goese samenleving. Vanuit zijn eerdere werk brengt hij veel ervaring mee op het gebied van energie, klimaat en verduurzaming. Onderwerpen die ook in onze plannen voor Goes een belangrijke plaats innemen.
Daarbij gaat verduurzaming voor D66 niet alleen over energie of techniek. Het gaat uiteindelijk over de gemeente waarin we willen wonen. Groene wijken die bestand zijn tegen hitte en hevige regen, woningen die betaalbaar te verduurzamen zijn, ruimte voor natuur en een gezonde leefomgeving. Groei is voor ons geen doel op zichzelf. Groei moet bijdragen aan de kwaliteit van leven.
Zoals Martin het in Goes Magazine zegt:

Ik vind het belangrijk dat we samen bouwen aan een toekomst waarin Goes niet alleen groeit, maar ook leefbaar, groen en gezond blijft.

Dat is precies de koers die D66 de komende jaren wil volgen.

Besturen begint met
luisteren

Misschien nog belangrijker is hóé we dat willen doen. Martin benadrukt dat hij graag luistert, om zich heen kijkt en in gesprek gaat met inwoners, ondernemers en dorps- en wijkraden.

Voor D66 is dat geen bijzaak. We willen dat inwoners niet pas worden gehoord wanneer een plan bijna klaar is, maar vanaf het begin kunnen meepraten en meedenken. Goede ideeën ontstaan niet alleen in het stadskantoor. Ze ontstaan juist in wijken, dorpen, verenigingen, bedrijven en gesprekken tussen mensen.

De Social Sofa in ’s-Heer Hendrikskinderen staat daar voor Martin symbool voor: een plek waar mensen elkaar ontmoeten en het gesprek aangaan.

En uiteindelijk komt het voor hem terug bij één simpele gedachte:

Goes is voor mij thuis, en ik wil dat het dat voor iedereen blijft.

Daar sluiten wij ons als D66 Goes graag bij aan. Want een thuis is meer dan een woning. Het is een omgeving waar je mee kunt doen, waar voorzieningen dichtbij zijn, waar ruimte is voor ontmoeting en waar je invloed hebt op wat er om je heen gebeurt.

De komende jaren willen we daar samen met Martin, onze fractie, onze coalitiepartners en vooral de inwoners van Goes verder aan bouwen.

Samen vooruit. Voor een groen, gezond en betrokken Goes.

Martin Wissekerke in GOES magazine - Beeld: Marieke Lodder