D66 Zeeland

D66 Zeeland zet zich in voor behoud van University College Roosevelt (UCR)

Onlangs heeft de Provinciale Staten van Zeeland unaniem een belangrijke motie aangenomen welke door D66 en vele andere partijen werd ingediend. Deze motie richt zich op het behoud van University College Roosevelt (UCR), een instelling die afgelopen tijd veel in het nieuws is geweest.

Waarom deze motie?

UCR wordt geconfronteerd met een forse bezuiniging van 2 miljoen euro op een totale begroting van 12 miljoen euro. Dit brengt grote risico’s met zich mee voor studenten, medewerkers en de positie van Zeeland als aantrekkelijke kennisregio. De gevolgen reiken verder dan enkel de universiteit zelf: ook lopende onderzoeksprojecten en innovatieve samenwerkingen in onze provincie komen hierdoor in gevaar.

Onze inzet

D66 Zeeland vindt dat we deze ontwikkeling niet zomaar kunnen laten gebeuren. Daarom hebben wij samen met andere partijen het initiatief genomen voor een motie die oproept tot actie. Concreet vragen wij het College van Gedeputeerde Staten om:
•             Samen met de Stuurgroep Campus Zeeland een krachtige lobby te voeren richting Den Haag om aandacht te vragen voor de gevolgen van deze bezuiniging.
•             In samenwerking met de Stuurgroep Campus Zeeland in gesprek te gaan met de Board van UCR en de Universiteit Utrecht om gezamenlijk de toekomst van UCR te verkennen en alternatieve financieringsbronnen te vinden.


Unaniem aangenomen


De unanieme steun van de Provinciale Staten voor deze motie laat zien dat heel Zeeland achter het belang van UCR staat. Dit geeft een krachtig signaal af aan Den Haag en benadrukt dat we als provincie eensgezind opkomen voor onze kennisinstellingen en innovatief vermogen.
Wij van D66 Zeeland blijven ons inzetten voor een sterk onderwijslandschap. Samen werken we aan leergierig Zeeland!