D66 stelt vragen over bereikbaar en aantrekkelijk Ambacht met goede woonmix.

Het eerste project, van 270 woningen, van de nieuwe wijk het Ambacht is kortgeleden aangekondigd. Aanleiding voor D66 om vragen te stellen over de bereikbaarheid, architectuur en woonmix van deze wijk. De partij is naar eigen zeggen alert op een groene leefomgeving, duurzame mobiliteit en voldoende jongerenwoningen.

LET OP: auteursrechten ontbreken. S.v.p. de auteursrechten invullen voor deze afbeelding before using it.

Fijn wonen

“We vinden het van groot belang dat op deze plek gebouwen komen waar onze inwoners fijn kunnen wonen, en tegenaan kijken. Daarnaast maken we ons zorgen over de OV-voorzieningen en hoeveelheid jongerenwoningen”, licht Robin Palma van D66 hun vragen toe. Toen het plan aangenomen werd heeft de gemeenteraad in meerderheid uitgesproken dat er vanaf de eerste woningen op hoge frequentie bussen zouden moeten rijden. De partij wil weten welke afspraken hier nu over gemaakt zijn met provincie en busvervoerders. 

Jongerenwoningen

De partij stelde ook vragen over de hoeveelheid jongerenwoningen in het plan. Het aantal van 15 klopt volgens Palma niet: “Als we, zoals afgesproken, 7% hanteren, zouden dit er circa 19 moeten zijn. We zijn benieuwd of de overige 4 woningen in een ander plan gecompenseerd worden”. Ook wilde de partij nog weten hoe de gemeente ervoor gaat zorgen dat deze woningen daadwerkelijk bij jongeren terecht gaan komen.