Goed nieuws voor Rotterdamse ouders met jonge kinderen: voorschoolse educatie wordt gratis voor peuters met een indicatie uit gezinnen met een laag inkomen. Dankzij extra middelen die het college via de voorjaarsnota beschikbaar stelt, hoeven ouders met een inkomen tot 110% van het wettelijk sociaal minimum binnenkort geen eigen bijdrage meer te betalen voor voorschoolse educatie.
Deze maatregel gaat gelden in heel Rotterdam en is bedoeld om financiële drempels weg te nemen die deelname aan het ve-programma belemmeren. Nu nog kunnen kosten ervoor zorgen dat juist de kinderen die het meest gebaat zijn bij extra begeleiding, buiten de boot vallen. Door de ve gratis te maken voor deze doelgroep, krijgen meer peuters de kans om zich spelenderwijs voor te bereiden op de basisschool.
De regeling komt uit de portefeuille van D66-wethouder Said Kasmi, verantwoordelijk voor Onderwijs. Het past binnen de bredere inzet van D66 om kansengelijkheid in de stad te vergroten door te investeren in het jonge kind.
De verwachting is dat door deze investering meer kinderen zullen meedoen aan het programma. Dat is niet alleen goed voor de ontwikkeling van het kind, maar ook voor de samenleving als geheel: een stevigere basis zorgt op termijn voor betere schoolprestaties, meer zelfvertrouwen en meer gelijke kansen.
De subsidieregeling waarmee dit bekostigd wordt, is momenteel in ontwikkeling. Zodra deze klaar is, worden ouders en aanbieders hierover geïnformeerd.
Gratis voorschoolse educatie voor Rotterdamse peuters: investeren in gelijke kansen