Kansen voor Katwijk
Door de komst van Eli Lilly zijn het Rijk en Provincie Zuid-Holland bereid om 72 miljoen euro te investeren in de infrastructuur in Katwijk. Hiermee komt er eindelijk een oplossing voor het knelpunt van de kruising van de N206 en de Molentuinweg.
Ook is afgesproken dat in de nieuw te bouwen woonwijk Valkenhorst 50% van de huizen in het betaalbare segment komen. Dit was slechts 35%. Daardoor komen er maar liefst 840 betaalbare woningen bij op het totale plan van 5.600 woningen.
Verder investeert Eli Lilly in de fietsinfrastructuur en betaalt het mee aan de aanleg van een park. Eli Lilly heeft verder aangekondigd als goede buur betrokken te willen zijn bij de gemeente. Zo hebben ze al contact gezocht met de stichting die zich inzet voor onderzoek naar de Katwijkse ziekte, waar in het LUMC onderzoek naar wordt gedaan. D66 Katwijk heeft Eli Lilly ook nog opgeroepen een verdiepend wetenschappelijk educatief programma op te zetten met basis- en middelbare scholen in de regio.