Opinie: Geef woningzoekenden een stem èn zorg voor Hattem

Al meer dan 50 jaar ben ik actief in de Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Vanaf 1994 in Hattem. In september 1998 legde ik als directeur van Woningbouwvereniging Beter Wonen de eerste steen van de 41 aanleunwoningen bij de Hof van Blom. Binnen 3 jaar was het mij gelukt van initiatief tot start bouw dit project voor elkaar te krijgen. Ik was en ben voor aanpakken, het kan wèl!

Met gemeenschapszin samen zorgen voor Hattem

Sinds ik in 1994 in Hattem kwam wonen, ben ik verliefd geworden op Hattem, en daar moet je wat voor doen. Na mijn pensionering, heb ik mij nog meer dan daarvoor ingezet voor Hattem. Mij gaat het om de inhoud van de Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.  Vooral dat is lange termijn denken en dat vinden veel mensen en ook Hattemse politici lastig. Hoe houden we Hattem, ook op de lange termijn zelfstandig. En hoe zorgen we ervoor dat alle Hattemers een ‘Wooncarrière’ in ons mooie Hattem kunnen meemaken. Dat kan, maar dan moet Hattem wel financieel gezond blijven. En moeten alle Hattemers die een (ander) huis zoeken een stem krijgen. En Hattem, moet Hattem blijven. Een groen en gezond Hattem met veel ruimte. Voor al deze zaken wil ik, wil D66 zorgen. En daar heb ik mij als Raadscommissielid de afgelopen 12 jaar, met al m’n ziel en zaligheid voor ingezet.

Solidair dus geef woningzoekenden een stem

Wij, als D66 willen gestaag, maar continue woningen bouwen, SAMEN MET DE TOEKOMSTIGE BEWONERS. Pas dan krijg je sociale cohesie en gemeenschapszin. Beperkt inbreiden, want we moeten ruimte voor groen en wandelen in de wijken houden. Ook uitbreiden, juist daar ruim en groen op maat voor de woningvraag huizen bouwen, met als motto ‘geef woningzoekenden een stem’. Pas dan ben je goed voor Hattem bezig. Dus elk jaartussen de 120 en 150 woningen bijbouwen. De helft daarvan in ’t Veen en de andere helft in de rest van Hattem incl. Hattem Noord. En dat de komende 10 jaar volhouden. Pas dan kunnen we solidair zijn met al die mensen die nu geen eigen dak boven hun hoofd hebben. Dat is goed voor de woningzoekenden en ook goed voor de financiën van de gemeente. En dat helpt om betekenisvol zelfstandig blijven, zo doe je dat! We houden Zwolle aan de andere kant van de IJssel en de inkomsten van nieuwbouw zorgen voor onze financiële zelfstandigheid. En we bepalen als Hattem zelf, samen voor wie we wat bouwen, én betaalbaar!


Dit opiniestuk is van de hand van D66 kandidaat-raadslid Ir. Dick Vergunst, Delfts ingenieur bouwkunde (Stedenbouwkunde en Volkshuisvesting). Lees hier meer over Dick.

De expertise van Dick op dit thema blijkt uit een greep uit zijn resumé:

-Bouwvakker; Bewonersdeskundige; Voorzitter Buurtgroep 
-Hoofd Technische Dienst;
-Hoofd Woningbeheer;    
-Directeur Beter Wonen Hattem; 
-Directeur-Bestuurder Woningcorporatie(s);  
-Hoofd Nieuwbouw en Vastgoed Gemeente Arnhem;
-Raadscommissielid voor D66.