Hoe bouwen we 20.000 woningen?
Met deze ambitie verdubbelen we bijna het huidige doel van 10.700 woningen tot 2040. Dit is hard nodig, want het woningtekort is nijpend, en neemt alleen maar toe. Veenendaal moet haar verantwoordelijkheid nemen en echt ambitie tonen op het gebied van woningbouw. We hebben drie ambitieuze plannen om deze woningen te bouwen.
- Rondom station De-Klomp moet een nieuwe Veenendaalse wijk komen met +/- 10.000 woningen.
Al jaren wordt er gesproken over een nieuwe wijk rondom De-Klomp. D66 wil dat hier nu eindelijk werk van gemaakt wordt. Door de goede ligging naast de A12 en station De-Klomp kan hier op hoogstedelijk niveau gebouwd worden. - D66 wil een nieuwe Veense wijk bij de Nieuwe Meent (ten zuidoosten van Veenendaal) realiseren
met +/- 5.000 woningen. D66 gaat inzetten op een nieuwe wijk ten zuidoosten van Veenendaal, waar samen met de gemeente Rhenen en de provincie een nieuwe wijk en een nieuw station
gerealiseerd moeten worden. - D66 wil 1.000 extra woningen binnen onze stadsgrenzen. De woningnood is hoog, daarom wil D66 nog eens duizend extra woningen in Veenendaal, bovenop de bestaande plannen. Bijvoorbeeld door woningsplitsen makkelijker te maken en waar gepast gebouwen op te toppen.