We trapten de vrijdag af bij de Vienna Center for Disarmament and Non-Proliferation (VCDNP). Hier leerden we over de verdragen met betrekking tot kernwapens en over de toepassing in onder andere nucleaire energie.
Vervolgens gingen we met de metro naar de Nederlandse Ambassade. Hier vertelden medewerkers van de ambassade over de relaties en samenwerking met Oostenrijk en de verschillende onderdelen van de Verenigde Naties (VN) in Wenen.
Na een korte lunchbreak kregen we een rondleiding door het VN-gebouw. Leuk feitje: de VN bestaat dit jaar 80 jaar!
We sloten het inhoudelijke programma voor deze dag af met een bezoek aan de Organization for Security and Cooperation (OSCE). We kregen een uitgebreide uitleg over het werk en de projecten van deze organisatie.
In de avond zijn we met z’n allen lekker uiteten geweest en hebben we het nachtleven van Wenen ontdekt.
Zaterdag begonnen we de dag met filosofie en politiek met de oprichter van de International Progress Organization. Heel interessant om uit eerste hand te horen over de ontwikkeling van de wereldorde.
Verder stond er zaterdag nog een walking tour op het programma met een gids. Op aanraden van die gids hebben we ook een lekker Weens gebakje gegeten bij een konditorei.
‘s Avonds stond een bezoek aan de Weense Staatsopera op het programma. In ons beste pak hebben we genoten van de performance op het toneel. 
Zondag was er geen programma en heeft de groep in verschillende samenstellingen nog wat highlights van Wenen aangedaan, zoals het Praterpark en paleis Schonbrunn
Buitenlandreis naar Wenen
Halverwege oktober is Route66 naar Wenen afgereisd voor onze jaarlijkse buitenlandreis. Op donderdag werd er al gezamenlijk gegeten met de early arrivers. Vrijdag begon het inhoudelijke programma.
Beeld: Route66