
Geert Wilders heeft weer eens een
plannetje laten maken. Na eerst het plan om uit de Euro te stappen komt hij nu met een plan om uit de Europese Unie te stappen. Dat er van deze plannen niets klopt werd al snel genoeg
duidelijk. Kosten en opbrengsten zijn totaal niet realistisch weergegeven. Aandacht voor de wens van Wilders om de democratie af te schaffen is er vreemd genoeg echter nog bijna niet.
Plannen in het geheim
De exit uit euro en Europa moet volgens Wilders helemaal geen democratisch proces zijn. Dit moet in het geheim worden voorbereid en pas publiek worden gemaakt op het moment dat het al te laat is. In het plan staat:
Plan de exit in het geheim met de premier, de minister van Financiën en de directeur van de centrale bank.
Gelijk is duidelijk dat de roep van Wilders om een EU-referendum enkel is om kiezers aan zich te binden. Wilders wil de Nederlanders helemaal niets in laten brengen, hij wil ons in het geheim voor een voldongen feit stellen, zonder democratische controle. Echt een verrassing mag dit natuurlijk ook weer niet heten.
Dictatuur
Wilders heeft al
eerder aangetoond lak te hebben aan de democratie. Een Kamermeerderheid zegt hem niets. Ook het feit dat zijn 'partij' geen leden toe wil staan is veelzeggend.
Keer op keer toont Wilders aan het liefst een dictatuur te willen in Nederland. De door hem bestelde rapporten zijn niets anders dan een onderdeel van zijn grote plan om tot een dictatuur te komen. Uiteraard met hem als dictator. Laten we hopen dat de Nederlanders doorkrijgen dat een stem op Wilders zomaar je laatste stem ooit zou kunnen zijn. Je mag van mij alles vinden, zolang er ruimte blijft voor de mening van een ander. Dat is immers democratie. Als Wilders liever niet in een democratie leeft, laat hem dan maar gaan verhuizen in plaats van ons allemaal onze rechten ontnemen.
Yuri Ankoné
Lijsttrekker D66 Oldenzaal