Actueel Politieke Moties
Actueel Politieke Moties zijn moties die nog kort voor het congres kunnen worden ingediend en die inspelen op een actuele kwestie, zoals in dit geval het coalitie-akkoord.
Op het landelijke congres, zaterdag 28 maart 2026 in Nieuwegein, diende onze lijsttrekker en fractievoorzitter Sebastiaan van der Pal namens D66 Hengelo 3 actueel politieke moties in.
De moties richten zich op het voorkomen van financiële drempels in de jeugdzorg, op meer aandacht voor preventie (en daarmee de zorg toekomstbestendiger maken) en op een eerlijkere lastenverdeling.
Alle drie de moties zijn met overweldigende meerderheid aangenomen en ook door de Tweede Kamerfractie omarmd.
Hiermee hebben wij een stevig lokaal geluid op landelijk niveau laten horen, wat door zal klinken in de coalitie.
Sebastiaan van der Pal: “Hengelo voert al jaren een preventief beleid binnen de jeugdzorg. De positieve ervaringen die we hiermee hebben, te weten minder zware trajecten en meer tijdige ondersteuning, hebben we nadrukkelijk meegegeven in de moties.”