Met trots presenteren we een lijst met kandidaten die dit niet alleen geloven, maar het vooral samen willen laten zien. Samen met huidige en toekomstige inwoners, samen met de positieve krachten in de Helmondse politiek, samen met het bedrijfs- en verenigingsleven. In alle wijken en straten, met onze buurgemeenten en met Brainport.
Kandidaten D66 Helmond bekend
D66 Helmond gelooft dat het wél kan. Een stad die groeit zonder te verdringen. Die bruist van ondernemerschap. Waar we naar elkaar luisteren en omkijken. En waar we het samen doen, omdat het daar beter van wordt.
Met trots presenteren wij de kandidaten van D66 Helmond voor de gemeenteraadsverkiezingen van Maart 2026.
Wij geloven dat deze lijst meer is dan de kandidaten. Het is een bewijs dat D66 diep geworteld is in Helmond. Dat we verbinden tussen generaties met leeftijden variërend van 17 tot in de 80. En tussen de bestaande en nieuwe wijken, tussen het Helmond van toen, nu en de toekomst.
De top 6
De top 6 van de lijst bestaat uit ervaren bestuurders en raadsleden als Gaby van den Waardenburg, Marlotte Brouwers en Michiel van Geel. Daarnaast zijn wij verheugd dat we ook vernieuwing en verjonging brengen met onder andere Noël Silalahi, voormalig jeugdburgemeester van Helmond en burgercommissielid. Oud D66 Helmond voorzitter Willem-Jan Vermulst en D66 Burgercommissielid Gerard Bosch maken de top 6 compleet.
Beeld: D66 Helmond
Beeld: D66 Helmond
7 tot en met 11
D66 Helmond heeft ook met extra zorg gekeken naar het tweede echelon. De ervaring leert dat (tijdelijke) vervanging van gekozen raadsleden soms noodzakelijk is als het gevolg van persoonlijke omstandigheden. Alle kandidaten tot en met plaats 11 hebben zich dan ook bereid verklaard in te springen indien de situatie daarom vraagt. Met kandidaten als Bas van Poppel, Jochem van den Bogaard, Thea van Sambeeck, Sem Berkhout en Wim Rampen heeft de fractie hiermee ook brede expertise beschikbaar uit het bedrijfsleven, het Helmondse verenigingsleven en het sociale domein. Dit naast politiek bestuurlijke ervaring in de Helmondse raad.
Beeld: D66 Helmond
De lijstduwers
Op de plaatsen 12 tot en met 22 bevinden zich leden van D66 die vaak diep geworteld zijn in Helmond en omgeving. Anderen hebben zich hier in meer recente jaren gevestigd. Neem bijvoorbeeld Bertje van Stiphout, Wethouder in Nuenen, sinds een paar jaar woonachtig in Helmond. In het bijzonder willen wij D66’ers van het eerste uur Jan Zijlstra, Frits Letschert en Vera van Mierlo danken dat zij onze mooi lijst willen sluiten.
Beeld: D66 Helmond
Waar ze ook wonen en vandaan komen, alle kandidaten zijn betrokken inwoners die het sociaal-liberale gedachtengoed, het optimisme en de oplossingsgerichtheid van D66 Helmond in zich hebben en uitdragen.