Hoofdstuk 7. Open en eerlijk bestuur

Inwoners praten mee: minstens 5 keer per jaar met burgerpanels 
De inwoner wordt gehoord, ook bij klachten.

De gemeente laat duidelijk en eenvoudig zien waar geld naartoe gaat. 
In de gemeenteraad moet het gaan over zaken waar de gemeente zeggenschap over of een direct belang in heeft. D66 zal zich hiertoe beperken.

Naast digitale hulp en contacten, is er altijd menselijke hulp en contact mogelijk.

Transparante gemeente: alle beleidsstukken en begrotingen zijn open en begrijpelijk online toegankelijk.
 
Toelichting:
D66 wil luisteren naar de inwoners en daar wat mee doen. De start van het burgerberaad is een goede start. Het doel is dit te verruimen. Bij deze vormen moet voor de start aan iedereen duidelijk zijn hoe het verloopt: wie stelt de vraag, hoe is de gang van zaken, wat gebeurt er met het antwoord, wie beslist er over het resultaat. 
Om te begrijpen wat er in de gemeente gebeurt en om mee te kunnen doen, moet de kwaliteit en de informatie van de gemeente voor iedere inwoner begrijpelijk bereikbaar zijn. Naast goede digitale dienstverlening is er ook nog een goed bereikbare en beschikbare loketfunctie.