Ruimte voor Wonen en Werken

We realiseren een doorbraak op de woningmarkt en versterken onze economie, in balans met ons unieke landschap.

Beeld: PZC – Mario Wisse

Inleiding

Een fijn huis en een goede baan zijn de basis voor een vrij leven. De uitvoering van bouwplannen gaat te traag en er is onvoldoende oog voor de balans tussen economie en ons waardevolle landschap. D66 wil een doorbraak realiseren. We laten zien dat het wél kan: sneller, slimmer, duurzamer en innovatiever bouwen voor iedereen, en tegelijkertijd onze unieke omgeving beschermen en onze lokale economie duurzaam versterken.

Wat we willen

  • Een thuis voor iedere Borselenaar: We willen versneld een divers aanbod aan woningen bouwen, voor starters, gezinnen en ouderen.
  • Bescherming van ons unieke landschap: Het waardevolle cultuurlandschap, met de ‘Zak van Zuid-Beveland’ als parel, koesteren we actief.
  • Duurzame en slimme bedrijvigheid: We geven ruimte aan innovatieve en circulaire ondernemers die onze economie versterken met respect voor de omgeving.
  • Versterking van de lokale economie: We willen ruimte geven aan ondernemers, boeren en bedrijven die willen uitbreiden of starten in onze gemeente op logische locaties die goed bereikbaar zijn.

Hoe we dat doen

  • Bij alle keuzes voor nieuwe woningbouw is het principe bodem- en watersturend leidend. We bouwen toekomstbestendig, met respect voor ons landschap.
  • We maken natuurinclusief bouwen de standaard bij nieuwe projecten. Voor de leefbaarheid hanteren we de 3-30-300 regel als ambitie voor onze dorpskernen.
  • We leggen een beschermde status vast voor ons landschap en borgen dit in het Omgevingsplan, in samenspraak met partners en inwoners.
  • De gemeente geeft het goede voorbeeld door bij haar eigen inkoop te kiezen voor producten en diensten met een eerlijke prijs, waarbij de kosten voor mens en milieu zijn meegewogen.
  • Aanwijzen en ontwikkelen van locaties buiten ons waardevolle cultuurlandschap,waar bedrijven zich kunnen vestigen en/of uitbreiden. 
  • Fatsoenlijke huisvesting van arbeidsmigranten: we stellen richtlijnen op en maken heldere afspraken met ondernemers en uitzendbureaus.

Onze keuze voor ‘bodem en water sturend’ is de Borselse invulling van de landelijke visie van D66. Terwijl landelijk wordt gesproken over het bouwen van tien nieuwe steden, zorgen wij ervoor dat woningbouw hier altijd samengaat met het beschermen van ons unieke landschap, zoals de Zak van Zuid-Beveland. Zo bouwen we aan een thuis voor iedereen, met respect voor onze omgeving.