Een gemeente waar je werkt en geniet.

In het kort

D66 wil een gemeente met banen, ruimte voor ondernemerschap en een hoge leefkwaliteit. Samenwerking tussen bedrijven, instellingen en gemeente versterkt de economie en stimuleert duurzaam ondernemen.

Iedereen verdient eerlijke kansen op de arbeidsmarkt; starters, ervaren ondernemers, maar ook mensen met een beperking, statushouders, arbeidsmigranten, bijstandsgerechtigden of (deeltijd)ondernemers in de bijstand. De industrie, dienstensector, agrarische sector, maar ook erfgoed, cultuur en recreatie: ze dragen allemaal bij aan economie en woonklimaat. Door ze te ondersteunen en te verbinden en op alle vlakken talent- ontwikkeling te stimuleren, ontstaat een gemeente waar inwoners trots op zijn. D66 wil daarom dat de samenwerking met het Ondernemersfonds onderhouden wordt en dat de gemeente bij haar inkoop actief zoekt naar Wijkse leveranciers. De agrarische sector kan door combinatie van landbouw en toerisme/recreatie de lokale economie en werkgelegenheid versterken en daarmee ook de eigen sector. Het Oude Stadhuis voorziet in een sociale en culturele behoefte met een museum, VVV en een ontmoetingsplek, onder andere voor startende ondernemers. De jeugd moet een passend cultuuraanbod krijgen, zonder overlast voor overige inwoners. D66 pleit er daarbij voor de jeugd actief te betrekken bij de organisatie van evenementen

Beeld: Rijk van Geijtenbeek

D66 wil een gemeente met banen, ondernemerschap en leefbaarheid. Samenwerking tussen bedrijven, instellingen en gemeente versterkt de economie en stimuleert duurzaam ondernemen. Iedereen krijgt eerlijke kansen op de arbeidsmarkt. De industrie, dienstensector, agrarische sector, maar ook erfgoed, cultuur en recreatie dragen allemaal bij aan economie en woonklimaat. Door deze te ondersteunen en te verbinden en op alle vlakken talentontwikkeling te stimuleren ontstaat een gemeente waar inwoners trots op zijn.

Het Ondernemersfonds geeft ondernemers en instellingen de kans om nieuwe initiatieven op te zetten. Op deze manier geeft het fonds een impuls aan de samenwerking tussen bedrijfsleven, instellingen en de gemeente.

Ondernemers worden gefaciliteerd lokaal geproduceerde producten lokaal te verkopen. De gemeente zoekt bij haar inkoop van diensten en goederen actief naar Wijkse leveranciers. De taken van de stadsregisseur richten zich actiever op het zoeken naar cross-selling: “Door Wijk voor Wijk”.

gerund door ervaren ondernemers. De motie hierover is aangenomen, maar is blijven liggen. D66 wil dit initiatief in samenwerking met het ondernemersfonds oppakken. Bij een start-up center krijgen startende ondernemers tegen gereduceerd tarief kans en huurruimte om hun onderneming te starten en uit te bouwen. Hiervoor zouden flexibele werkplekken ingericht kunnen worden in
Markt 24.

Ook mensen met een beperking, statushouders, arbeidsmigranten, bijstandsgerechtigden of (deeltijd)ondernemers in de bijstand worden op basis van vertrouwen en redelijkheid gefaciliteerd om aan het werk te gaan. D66 wil dat er toegezien wordt op uitbuiting, oneerlijke concurrentie, goede arbeidsvoorwaarden en passende huisvesting en integratie. Een duidelijke communicatie richting de inwoners is wenselijk.

… kan door combinatie van landbouw en toerisme/recreatie de lokale economie en werkgelegenheid versterken en daarmee ook de eigen sector. D66 ziet hier het belang van het Kromme Rijn-label, en van samenwerking met andere gemeenten in de Kromme Rijnstreek, samenwerking met VVV en Citymarketing.

Maak evenementen en festivals daarom op geschikte locaties mogelijk. D66 stelt voor dat de jeugd actief betrokken wordt bij de organisatie. Op die manier kunnen zij hun talenten verder ontdekken en leren verantwoordelijkheid te nemen. Daarnaast kunnen ze genieten van hetgeen er georganiseerd wordt.

Markt 24 voorziet in een sociale en culturele behoefte met een museum, VVV en een ontmoetingsplek.

Dankzij de mooie centrale plek, komt de historie van Wijk bij Duurstede hier tot leven en is samenwerking met lokale horeca en Calypso eenvoudig te realiseren. Dat maakt het een ideale locatie voor kennisuitwisseling en het ontwikkelen van nieuwe ideeën en concepten door startende ondernemers. Dit vereist wel een praktische bestuursstructuur.

De beroemde ‘fibula’ die in Wijk bij Duurstede gevonden is. Het origineel bevindt zich in het RMO in Leiden. Beeld: Oog op Wijk bij Duurstede / Leen Dekker

De ontwikkeling van de Wijkse Waarden biedt een unieke kans tot de aanleg van eenstadsstrand, boven op het feit dat het een verrijking van de natuur is en betere bescherming tegen wateroverlast en droogte biedt. Bij de ontwikkeling moet hierover een open dialoog gevoerd worden met alle betrokkenen.

In voorbereiding op een landelijk verbod stellen we een nieuwe traditie voor. Met een centrale vuurwerkshow in Wijk bij Duurstede, zodat consumentenvuurwerk niet meer nodig is. Ook de kans op ongelukken, vernielingen en daaruit voortvloeiend leed en onnodige kosten neemt daarmee sterk af.