Wonen met toekomst – Raadspraat 21 mei 2025
Op 6 mei luisterde ik in de raadszaal naar de plannen van het Provinciaal Plan Wonen Werken (PPWW). De dagen erna trok ophef rond het openbaar vervoer alle aandacht, maar het thema wonen bleef onderbelicht — en dat is jammer.
Er ligt namelijk een kansrijk plan: 633 woningen voor starters, gezinnen, ouderen, mensen met een ruimer budget én sociale huur. Klimaatbestendig met veel groen in de openbare ruimte. Ook asielzoekers en statushouders krijgen een plek in De Geer III. Hiermee wordt recht gedaan aan de menselijke maat, zorgen we voor doorstroming én ontlasten we kleinere kernen. In Zuidwijk wordt voorlopig niet gebouwd, wat daar voor tevredenheid zorgt.
D66 is positief, maar wil meer: niet alleen huizen bouwen, maar gemeenschappen. Diezelfde avond maakte de initiatiefgroep Knarrenhof-WbD gebruik van het inspreekrecht met een plan hoe jong en oud in één wijk kunnen samenleven. Een vergelijkbaar geluid kwam eerder al eens van Gewoon bij Duurstede. Met woningcorporaties en maatschappelijke voorzieningen kan dat werkelijkheid worden.
Dit versterkt het onderlinge zorgen voor elkaar — en vermindert de druk op de formele zorg. Zo komt de menselijke maat terug, en blijven kosten beheersbaar.
Een grote uitdaging blijft de beschikbaarheid van grond. Dat vraagt creativiteit, lef en denken buiten gebaande paden, maar altijd democratisch en toekomstgericht. Duurzaam samenwonen. D66 denkt graag mee.
Marie-Rose van Lieshout
Steunfractielid D66 Wijk bij Duurstede