Kandidaat 2 Bas de Ruig over het Velsens Vergroeningsoffensief

Velsen is op veel plekken te versteend. Dat zorgt voor hittestress in de zomer, wateroverlast bij hevige regen en minder ruimte voor natuur. Door klimaatverandering worden deze problemen groter. D66Velsen kiest daarom voor een grootschalig Vergroeningsoffensief om onze wijken toekomstbestendig te maken.

Bas over het Velsens Vergroeningsoffensief

Beeld: D66Velsen

Vergroenen van straten, pleinen en buurten

In vier jaar tijd vergroenen we straten, pleinen en buurten. Meer bomen, groene gevels, schaduwrijke wandelroutes en natuurlijke speelplekken. Groen helpt om water beter op te vangen, hitte te verminderen en de leefomgeving gezonder te maken. Iedereen moet binnen 300 meter van huis een groene plek hebben.

Niet elke wijk begint vanaf dezelfde plek. In versteende en kwetsbare wijken zetten we extra in, zodat gezondheids- en leefbaarheidskansen eerlijker worden verdeeld. Groen nodigt uit tot ontmoeting en beweging en versterkt de sociale samenhang.
We verbinden groene plekken met elkaar via veilige wandel- en fietsroutes. In IJmuiden krijgt dat vorm in het Ringpark: een groene route rondom het centrum die buurten, parken en voorzieningen met elkaar verbindt.

Inwoners spelen een actieve rol. Met subsidies, praktische hulp en ruimte om mee te beslissen maken we vergroenen iets wat we samen doen.

Dit gaan we bereiken:

– Meer groen en schaduw in elke wijk
– Minder hitte, wateroverlast en klimaatstress
– Verbonden groene routes en plekken dichtbij huis

Zo maken we Velsen groener, gezonder en leefbaarder.