De noodzaak: tijd voor een nieuwe aanpak
Al geruime tijd zorgt de situatie op de Hanepoel (Zwaanshoek) voor aanzienlijke overlast en verkeersonveilige situaties door vrachtverkeer. Ondanks dat er de afgelopen jaren meerdere overleggen zijn geweest tussen bewoners, de ondernemer en de gemeente, zijn de lasten van dit verkeer aanzienlijk en voelbaar gebleven. Een gebrek aan effectieve oplossingen heeft ertoe geleid dat inmiddels de juridische weg wordt bewandeld, met bezwaar, handhavingsverzoeken en dreigende procedures.
Vice-fractievoorzitter van D66 Haarlemmermeer, Carin Smand, benadrukt dat deze juridische aanpak anders kan. Juridische trajecten staan erom bekend dat ze kostbaar en tijdrovend zijn en vrijwel nooit een gewenste oplossing opleveren. Sterker, juridische procedures zorgen er vaak voor dat partijen tegenover elkaar komen te staan. De motie staat voor Carin Smand symbool voor een groter principe: “hoe kunnen we problemen gezamenlijk oplossen in plaats van in juridisch gehakketak terecht te komen?”. De indieners betogen dat alle betrokkenen baat hebben bij een oplossing die praktisch uitvoerbaar, sneller te realiseren en lokaal gedragen is. Het doel is om tot afspraken te komen die vooral werken in de dagelijkse praktijk.
Juridisch gehakketak is kostbaar, vreet tijd en maakt dat partijen tegenover elkaar komen te staan. Dat moet anders kunnen.
Carin Smand, vice-fractievoorzitter D66 Haarlemmermeer