Vier aanpassingen voor veiligheid en duurzaamheid
Voor een duurzaam en veilig ingericht Haarlemmermeer stelt D66 vier concrete punten voor die het beleid kunnen verbeteren.
Zichtlijnblokkade strategisch inzetten
Het huidige beleid ziet het inzetten van groen als ‘zichtlijnblokkade’ vaak als een probleem, wat zelfs een reden kan zijn om een boom te kappen. D66 wil deze voorwaarde omdraaien. Bomen en bosschages mogen strategisch ingezet worden om snelheid uit het verkeer te halen. Dit was een expliciete vraag en oplossing voor een probleem uit Beinsdorp die in het huidige beleid onmogelijk is. Het inzetten van groen als zichtlijnblokkade kan dienen als een strategisch instrument.
Ruime boomspiegel voor gezonde groei
Voor een duurzaam bomenbestand is het cruciaal dat de juiste groeiomstandigheden gespecificeerd worden. Dit betekent dat de boomspiegel vrijgehouden moet worden van verhardingen, zodat de wortels net zoveel grond hebben als de takken lucht.
Compensatie ook bij dunning
Momenteel worden gekapte bomen gecompenseerd, maar er is een uitzondering wanneer sprake is van dunning. D66 wil dat deze uitzondering uit het beleid verdwijnt: wij pleiten ervoor dat ook bomen die gedund worden gecompenseerd worden.
Actieve participatie
Het beleid geeft ruimte aan ‘participatie op maat’ voor herplant en inrichting. D66 vraagt zich af of dit instrument wel genoeg gebruikt wordt, aangezien het lijkt alsof de participatie grotendeels is uitbesteed. De fractie heeft nog nooit details gehoord over de participatievormen.
Voornoemde voorstellen konden op brede steun in de raad rekenen. D66 kijkt dan ook uit naar de verwerking van deze aanpassingen in het definitieve beleidsstuk.