Een noodzakelijk plan voor een leefbare stad
Is dit een perfect plan? Nee. D66 had op onderdelen verder willen gaan: meer tempo en meer ruimte om te lopen, te fietsen, te vergroenen.
Maar een plan is beter dan geen plan. En niets doen is simpelweg geen optie meer. Dit beleid is hard nodig om de stad leefbaar te houden en te zorgen dat we woningen kunnen bijbouwen: alleen als we parkeren reguleren kunnen we woningen bijbouwen en tegelijkertijd voorkomen dat Haarlem dichtslibt door een overschot aan auto’s.
Gereguleerd parkeren is nodig om de stad verkeersveiliger te maken, met name voor kwetsbare voetgangers en fietsers. En het is nodig om de stad en de straten letterlijk meer ruimte en figuurlijk meer lucht te geven – minder blik op straat, minder zoekverkeer, meer kansen voor groen en voor mensen.