Dordrecht als culturele hoofdstad in Europa
- D66 wil dat Dordrecht zich actief voorbereidt op een kandidatuur als Europese Culturele Hoofdstad in 2033, wanneer Nederland opnieuw een stad mag aanwijzen.
- Culturele instellingen worden geholpen door de Dordtse overheid om ook alternatieve vormen van financiering te realiseren, door hulp bij aanspraak maken op diverse fondsen. Zo vergroten we ook de toekomstbestendigdheid van onze cultuursector.
- We maken het mogelijk voor Dordtenaren die in het bezit zijn van de Dordtpas om een culturele instelling die onder de gemeente valt, zoals het Dordts Museum, het Hof, of het Huis van Gijn, eens per jaar gratis te bezoeken. Ook onderzoeken we mogelijkheden om laagdrempelig of gratis toegang tot activiteiten en instellingen uit te breiden.
- We investeren in cultuureducatie en zoeken hiermee de samenwerking op tussen overheid, culturele instellingen, wijkcentra, scholen en zorginstellingen. Hierbij wordt in het bijzonder aandacht gegeven aan het welzijn van de betrokkenen.
- We blijven ons, met onze landelijke partijgenoten, inzetten voor het behoud van het onderwijsmuseum.
- Dordrecht heeft met haar rijke geschiedenis, het erfgoed en vele culturele instellingen veel te bieden. Naast wat goed en mooi is, zetten we in op vernieuwing. We bieden ruimte aan lokale
initiatieven zoals kunst in de wijken, we willen actief atelierbeleid, we zetten in op broedplaatsen voor jonge makers en we werken aan een Nachtvisie voor een bruisend cultureel nachtleven. - Het Dordtse DNA en de identiteit van de stad versterken we door meer initiatieven die het verleden, het heden en de toekomst van de stad samenbrengen in culturele activiteiten, zoals festivals en andere evenementen.
- De Fair Practice Code, Governance Code cultuur en de Code Diversiteit & Inclusie zijn standaard onderdeel van verantwoording voor structurele subsidies.
- De gemeente Dordrecht is bezig met het herzien van het Mediabeleid in het kader van de nieuwe streekomroepen. D66 Dordrecht zet in op versterking van de omroep vraagt nadrukkelijk aandacht voor het digitaliseren van de omroep en de verbinding met het onderwijs.