Iedereen doet mee vanaf dag 1
- We zijn voor opvanglocaties met een open karakter, zodat bewoners in contact komen met de inwoners in de buurt.
- Goede dagbesteding en zorg voor mentale problematiek in azc’s. Daarmee realiseren we een rustige opvang.
- Taallessen, werken en onderwijs worden aangeboden vanaf dag één. Gemeentelijke financiering van ‘meedoenbalies’ in de opvang zodat iedereen vanaf dag één kan meedoen. Hier wordt
bijvoorbeeld gezorgd voor taallessen en begeleiding naar (vrijwilligers-)werk. Ook sporen we werkgevers aan om arbeidsmigranten toegang te geven tot taallessen, zodat zij beter kunnen integreren. - We organiseren beter toezicht op de registratie van arbeidsmigranten door bedrijven.
- Er wordt een regionale visie en aanpak voor arbeidsmigratie ontwikkeld en daarbij de behorende huisvesting beter geregeld. Dit willen we samen met de provincie en omliggende gemeenten.
- Tijdelijke opvang voor dakloze arbeidsmigranten, met begeleiding naar werk of terugkeer naar het land van herkomst.