PRO, CDA, VVD en D66 werken aan brede meerderheidscoalitie in Doetinchem

Afgelopen donderdag adviseerde informateur Klaas Agricola de nieuwe gemeenteraad te gaan werken aan een coalitie met PRO, CDA, VVD en D66. De vier partijen willen op korte termijn tot een coalitieakkoord op hoofdlijnen komen. Het akkoord moet een belangrijke basis zijn om in samenwerking met de gehele gemeenteraad de komende vier jaar de juiste stappen te zetten voor de toekomst van de gemeente Doetinchem.

D66 wil vooruit

D66 Doetinchem kan vooruit met dit advies, omdat deze samenwerking ruimte biedt om belangrijke punten uit het verkiezingsprogramma waar te gaan maken. Daarom hebben wij laten weten dat we de uitnodiging van PRO accepteren om in gesprek te gaan om tot het akkoord te komen. Ook hebben we aangegeven dat wij willen blijven investeren in de verbinding met álle partijen in de gemeenteraad.

Brede coalitie

D66 Doetinchem streeft ernaar dat alle kiezers in het gehele spectrum zich herkennen in een coalitie. Daarbij helpt onderstaande afbeelding. Het toont waarom de partijen een brede coalitie kunnen vormen, die zowel links als rechts, maar ook conservatief en progressief samenbrengt. Wij vinden dat die breedte de stem van de inwoners het beste samenbrengt.

Beeld: D66 Doetinchem

Ruime meerderheid

PRO, CDA, VVD en D66 hebben een ruime meerderheid in de gemeenteraad sinds de verkiezingen van maart 2026. Ze vertegenwoordigen daarmee dus meer dan de helft van de mensen die naar de stembus gingen. Zo’n meerderheidscoalitie is, zo bleek tijdens het duidingsdebat, ook de wens van de gemeenteraad.

Constructief samenwerken

D66 Doetinchem heeft er begrip voor dat er partijen zijn die liever een andere coalitie hadden gezien. Dat is nu eenmaal de consequentie van een coalitie, waarin niet alle partijen uit de gemeenteraad zitten. Er zijn twee partijen met zes zetels die in geen van de door alle partijen genoemde voorstellen samen zouden gaan. Je ziet dus altijd een coalitie waar één van de twee grootste partijen niet in zit. Voor ons geldt nu dat wij constructief onze bijdrage willen leveren en dat graag in nauwe verbinding met alle leden van de Doetinchemse raad.