Column: Geen red flags in de zandbak

Iedere week schrijft een raadslid een column in het DiemerNieuws. In juni was Onitcha aan de beurt. Zij schreef over ‘Geen red flags in de zandbak

Column

Vorige week luisterde ik op de basisschool van mijn dochter naar de informatie van de GGD (Gezonde school), er werd verteld hoe er vanaf volgend schooljaar in alle groepen aandacht zal zijn voor relationele vorming en voorlichting. Ik ben daar heel blij mee en ik wil dat dit op alle scholen in Diemen normaal wordt. Voorlichting helpt onze kinderen hun eigen grenzen te herkennen, ze te bewaken en maakt ze minder kwetsbaar voor (online) misbruik. In deze tijd zeker geen overbodige bescherming.
 
Jong geleerd is oud gedaan
Ik maak me er zorgen over dat daders van seksueel geweld tegen kinderen steeds vaker zelf ook nog kind zijn. In Diemen werken we nu hard aan uitbreiden van opvangplekken voor iedereen die een veilige plek nodig heeft, maar ik wil voorkomen dat over tien jaar mijn opvolger in de raad moet pleiten voor nóg meer opvangplekken voor slachtoffers. Als we een veiliger Diemen willen, moeten we signalen tijdig herkennen en ingrijpen. Ook bij kinderen. Maar het allerbelangrijkste is dat we geweld voorkomen door onze kinderen te leren om respectvol met elkaar om te gaan. Dat doen in eerste plaats de ouders als opvoeders, de school heeft daar een belangrijke (wettelijke) taak in en wij als gemeenschap om onze kinderen heen kunnen dat versterken.
 
It takes a village
Ik wil dat we het in Diemen echt gaan doen, met z’n allen zorgen voor een generatie die gezond omgaat met verschillen. Daarom wil ik dat we in Diemen dorpsdialogen gaan organiseren. Gesprekken tussen verschillende generaties, genders & identiteiten, gericht op onze overeenkomsten, onze verschillen en hoe we samen willen leven. Zo bouwen we verder aan een veilig Diemen voor iedereen (m/v/x).

Beeld: DiemerNieuws