Iedereen moet mee kunnen doen, daarom investeren we in gelijke kansen voor iedereen. Dat begint bij goed onderwijs. Niet voor niets heeft D66 afgelopen periode 5,5 miljoen euro geregeld voor de renovatie van de bibliotheek en 2 miljoen extra voor verbetering van schoolgebouwen. Maar dat is pas het begin. Alle scholen moeten gezond en veilig zijn zodat onderwijs voor iedereen toegankelijk is. Daarnaast willen we de bibliotheek doorontwikkelen tot cultuurcentrum van Boxtel.
Goed onderwijs voor elke Boxtelaar
We investeren in de bibliotheek en in goede, veilige scholen.
Elke wijk een eigen school
Een school dichtbij huis is niet alleen makkelijk, maar is ook veiliger en draagt bij aan de lokale gemeenschap. Er is al een integraal huisvestingsplan vastgesteld om schoolgebouwen te verbeteren, maar budget ontbreekt nog. D66 kiest voor investeren zodat we ook echt goede scholen kunnen bouwen.
In Boxtel Oost zijn nu veel basisscholen, daarom verhuizen we de Hobbendonken naar Boxtel Noordoost zodat ook die wijk een eigen school krijgt. Voor de oude plek van de Hobbendonken kiezen we voor woningbouw; betaalbare appartementen voor starters en senioren.
Onderwijscampus
Om het middelbaar onderwijs toekomstbestendig te maken willen we het Baanderherencollege verhuizen naar het Jacob Roelandslyceum. Daar maken we één grote onderwijscampus met gedeelde voorzieningen en verbinding met Sint-Lucas, Podium Boxtel en de bibliotheek. Ook op de plek van het Baanderherencollege kiezen we voor betaalbare woningbouw en behoud van de sporthal.
Elke school veilig te bereiken
Iedereen kent het wel, elke dag wanneer de scholen starten of uit zijn is het een komen en gaan van (bak)fietsen en auto’s rond de basisscholen in Boxtel. Bij sommige scholen kan dat veilig, maar bij andere scholen nog niet. D66 wil maatregelen nemen zodat de route van huis naar school voor élk kind veilig is.
Bibliotheek als cultuurcentrum van Boxtel
D66 heeft al geld geregeld voor de verbouwing van de bibliotheek. Maar een verbouwing alleen is niet genoeg. De bibliotheek kan zich daardoor ook doorontwikkelen als hét cultuurcentrum van Boxtel. Juist daarom wil D66 kijken of Podium Boxtel naar de bibliotheek kan verhuizen. Zo ontstaat in hartje centrum een plek waar je niet alleen een boek kunt lenen maar ook ruimte is voor kunst en cultuur zoals exposities, cursussen repetities, lezingen, etc