Begrotingsblijmakers van Carline de Boer
In deze periode bespreekt de gemeenteraad van Beverwijk de begroting voor 2027. Als D66-fractie zijn we trots op de plannen in deze begroting. Daarom delen onze raadsleden en steunfractieleden ieder hun persoonlijke Begrotingsblijmakers.
In deze bijdrage lees je de Begrotingsblijmakers van steunfractielid Carline de Boer.
Veiligheid als basis voor prettig wonen en leven
Een belangrijke blijmaker voor Carline is de extra aandacht voor veiligheid. Iedereen moet zich veilig kunnen voelen in de eigen buurt. Daarom is ze blij dat er in 2027 € 206.000 wordt vrijgemaakt voor extra capaciteit en projectleiding om ondermijnende criminaliteit aan te pakken.
Ook het voortzetten van sfeerbeheer is een positieve ontwikkeling. Hiervoor wordt in 2027 € 127.000 beschikbaar gesteld. Het sfeerbeheer blijft behouden in het centrum, maar kan ook flexibel worden ingezet op andere plekken en momenten waar de veiligheid onder druk staat.
Voor Carline is veiligheid een belangrijke basisvoorwaarde. Door criminaliteit aan te pakken en zichtbaar aanwezig te zijn in onze buurten, zorgen we samen voor een prettige en veilige leefomgeving.
Voorkomen is beter dan genezen
Ook de investeringen in preventie en vroegsignalering in de jeugdzorg zijn voor Carline een belangrijke blijmaker. In 2027 wordt hiervoor € 60.000 vrijgemaakt. Door problemen bij kinderen en gezinnen eerder te herkennen en passende ondersteuning te bieden, kunnen we voorkomen dat kleine zorgen uitgroeien tot grotere problemen.
Daarnaast is Carline bijzonder blij met het budget voor schoolontbijt en schoollunch. In zowel 2027 als 2028 wordt € 125.000 beschikbaar gesteld om scholen te helpen bij het opzetten van deze voorzieningen.
Een gezonde leefomgeving waarin iedereen mee kan doen
De derde blijmaker is de aandacht voor inclusie en gezondheid. De gemeente maakt € 60.000 vrij voor het ontwikkelen van inclusiebeleid. Daarmee willen we discriminatie en uitsluiting eerder signaleren en aanpakken. Want iedereen verdient de kans om volwaardig mee te doen in onze samenleving.
Ook is Carline blij dat de gemeente vasthoudt aan het verbod op het gebruik van staalslakken. Hiervoor wordt in 2027 € 30.000 vrijgemaakt. De gemeente werkt aan het verder vastleggen van dit verbod in het omgevingsplan. In een regio waar de leefomgeving al zwaar onder druk staat, is iedere stap richting een gezondere omgeving belangrijk.
Carline de Boer: “Wat deze voorstellen voor mij verbindt, is dat we investeren in mensen, in preventie en in de kwaliteit van onze leefomgeving. Dat is waar D66 voor staat.”
Voor Carline laten deze Begrotingsblijmakers zien dat een sterke gemeente niet alleen problemen aanpakt, maar vooral investeert in het voorkomen ervan. Met aandacht voor veiligheid, gelijke kansen en een gezonde leefomgeving blijven we bouwen aan een Beverwijk en Wijk aan Zee waar iedereen prettig kan wonen, opgroeien en meedoen.
Beeld: Jan van Kampen