Jan van Berlo
Jan van Berlo - Beeld: Percy´s
kandidaat 4e plaats gemeenteraadsverkiezingen 2026
Over Jan
- Middelburg
Mijn favoriete plek in Middelburg is het muntplein (kloostertuin) in de abdij. Heerlijk plekje om tijdens een stadswandeling even te gaan zitten. Vaak ben je daar alleen in dat mooie stille tuintje midden in de drukke stad.
Kansen voor de gemeente: De binnenstad aantrekkelijk houden/verbeteren voor toeristen én inwoners. Het toerisme zou wel beter gefaciliteerd kunnen worden met meer parkeergelegenheid voor auto’s buiten het centrum (parkeergarage aan de oude veerseweg bijvoorbeeld) en fietsen (dichter bij het centrum, zoals het Damplein). Ik zou ook de binnenstad (vracht)autoluw willen zien, parkeren op straat alleen voor vergunninghouders en bijvoorbeeld een expeditiehub buiten het centrum. Ook het fietsen in de voetgangersgebieden beperken, met betere doorgaande fietsroutes. Wonen in Middelburg aantrekkelijk maken door veel (ook betaalbare) woningen te bouwen met veel groen, en maatschappelijke en culturele voorzieningen blijvend te steunen en uit te breiden. We maken Middelburg groter, veiliger en groener en het historische centrum (nog) aantrekkelijker.
Veranderen: meer goedkope parkeergelegenheid buiten het centrum (b.v. Oude Veerseweg) met looproutes/pendeldienst naar de binnenstad, de stad groter maken met nieuwe wijken, veel groen, scholen, winkelcentra etc., het culturele aanbod vergroten en stimuleren en een Middelburgpas invoeren.