Er zijn verschillende varianten onderzocht. Het college stelde voor om twee varianten nader uit te werken. Het nadeel daarvan was dat ook in de toekomst een passerelle blijft bestaan. Het college wilde de variant om het spoor te ondertunnelen niet verder onderzoeken.
D66 voorstander van onderzoek naar ondertunneling spoor
Afgelopen dinsdag boog de raad zich over een raadsstuk over de Spoorzone. Het doel van dit project is om in een zone van Randwyck tot en met Limmel 8.000–12.000 woningen te bouwen en kantoren te ontwikkelen. Daarnaast wordt het aantal sporen fors verminderd.
Samen met Maastricht van Nu en de PvdA heeft D66 een amendement ingediend om de variant met ondertunneling te onderzoeken. Bert Jongen zei hierover: “Het is een droomscenario. Maar in dit stadium moeten we niet het kind met het badwater weggooien.”