D66: Plaats laadpalen op station Lansingerland Zoetermeer!

Raadslid Brecht Weerheijm en duo-raadslid Erik Jonkers van D66 Lansingerland hebben technische vragen gesteld over het ontbreken van laadpalen op de parkeerplaats bij treinstation Lansingerland-Zoetermeer

Duurzaam

Steeds meer mensen rijden elektrisch, wat met de stijgende brandstofprijzen logisch is. Daarnaast is elektrisch rijden een stuk beter voor het milieu dan fossiele brandstoffen. Maar, je moet natuurlijk je elektrische auto wel gemakkelijk kunnen opladen.

Populair station

Station Lansingerland Zoetermeer wordt steeds meer gebruikt door forenzen van binnen en buiten Lansingerland en er is een grote parkeerplaats voor reizigers die op de trein, tram of bus stappen. Wat D66 betreft is dit daarom een uitgelezen plek om laadpalen te plaatsen.

Geen plannen

Uit de beantwoording van de vragen van D66 blijkt dat de gemeente Lansingerland op dit moment geen plannen heeft voor laadpalen op station Lansingerland-Zoetermeer, en dat het ook nog onduidelijk of dit gezien de nestcongestie mogelijk is.

Aan de slag

Wat D66 betreft komen er zo snel mogelijk laadpalen bij dit station voor reizigers die het OV pakken vanaf het station. Daarbij zou ook gekeken kunnen worden naar het plaatsen van een overkapping met zonnepanelen: zo kan de stroom lokaal opgewekt én direct gebruikt worden, en staan daarnaast auto’s droog en in de schaduw.