Gertjan Reichman

Beeld: Tom Cornelissen

Gertjan is een maatschappelijk betrokken Hilversummer én Europeaan, die wil bijdragen aan een sterke niet-gepolariseerde samenleving en deze goed wil achterlaten voor zijn (nu nog heel jonge) kleinkinderen.

  • 67 jaar
  • Haarlem
  • Hilversum


Meer over Gertjan

Na 40 jaar internationaal werk in de medisch/farmaceutische industrie met veel tijd in het buitenland wil ik van Hilversum een nog mooiere en fijnere plek maken om te wonen, werken en vrije tijd door te brengen. Dit kán ook nu ik met pensioen ben. Met mijn vrouw woon ik in de mooie buurt Anna’s Hoeve. Ik sport graag, kook graag Indisch en ben graag buiten (wandelen met de hond). Daarnaast spelen we onze rol als grootouders met liefde.

Wat motiveert jou om deze stap te nemen?

Na een lange tijd van passief lidmaatschap van D66, heb ik nu de mogelijkheid actief bij te dragen. In deze roerige tijden met een steeds verder polariserende samenleving vind ik het belangrijk om politiek actief te zijn in plaats van toe te kijken vanaf de zijlijn. Als voormalig apotheker in de internationale farmaceutische industrie heb ik affiniteit met zorg en gezondheid. Als commissielid heb ik geleerd hoe de lokale politiek werkt. Ik wil graag raadslid worden zodat ik, meer dan als commissielid, het verschil kan maken. Dat zou me veel energie geven. Als raadslid kan ik actief meewerken om van Hilversum een nog fijnere plek te maken om te wonen, werken en te verblijven.

Welke kansen zie je voor Hilversum?

Thema’s waarop ik wat wil bereiken binnen de gemeenteraad liggen vooral in het sociaal domein. Ik wil me inzetten voor goede en toegankelijke zorg voor alle inwoners inclusief de toenemende groep van ouderen, waarbij de grenzen aan de mantelzorg bereikt worden. Verder wil ik me inzetten voor een sterke en betrouwbare gemeente waarin iedereen mee kan doen en zich veilig voelt en waar geen ruimte is voor polarisatie. Tenslotte zou ik heel graag de verjaardag van Europa (op 9 mei) in Hilversum als een jaarlijks evenement willen laten vieren.

Wat is je lievelingsplek in Hilversum/Wijdemeren?

De nieuwe berg bij Anna’s Hoeve. Deze is gemaakt van de afgegraven grond waar nu de nieuwe huizen staan en vormt de scheiding tussen natuur en de stad, helemaal in lijn met de visie van Dudok. De berg is daarom aan de ene zijde ruw en aan de andere zijde gecultiveerd, geeft vanaf de top een prachtig zicht op Hilversum.