Coalitie Haarlemmermeer kritisch over parkeerplannen Pionier-Bols: D66 vraagt om maatwerk

De vier coalitie partijen (VVD, HAP, CDA en D66) willen voorlopig geen betaald parkeren invoeren in de straten die direct rondom het Pionier-Bolsterrein liggen. Het gemeentebestuur had plannen klaarliggen om op dat terrein zelf, bij winkels en het zwembad in de buurt, én in de omliggende woonwijken betaald parkeren in te voeren.
Hierop kwamen veel reacties van inwoners, ondernemers en andere betrokkenen. Deze reacties waren duidelijk en lieten zien dat er weinig steun is voor het invoeren van betaald parkeren, vooral in de woonwijken. Veel mensen kregen de indruk dat het besluit al genomen was en dat de gemeente niet goed zou luisteren naar hun mening. De coalitiepartijen vinden het daarom belangrijk om te laten weten dat er zeker nog niets is besloten.

Image: D66 Haarlemmermeer

Kritische blik op het plan van de gemeente

De coalitie kijkt zelf ook kritisch naar het plan van de gemeente, vooral wat betreft de wijken eromheen. Ze willen dat de plannen worden aangepast. Sander Blankestein (VVD) legt uit waarom: “Wat ons betreft kan betaald parkeren pas aan de orde zijn als er daadwerkelijk parkeerproblemen zijn én als er voldoende draagvlak is onder de bewoners. Geen overlast dan ook geen betaald parkeren”. Erik van der Peet van het CDA is het hier helemaal mee eens. Hij woont zelf in Getsewoud en snapt het gevoel van de bewoners goed. Hij zegt dat er nu bijna geen parkeerproblemen zijn in de straten rond het terrein. Bovendien duurt de bouw en ontwikkeling op het Pionier-Bolsterrein nog vele jaren. De coalitie wil eerst goed in de gaten houden (monitoren) wat er gebeurt met parkeren als de nieuwe huizen af zijn. Pas als het dan echt nodig is, willen ze ingrijpen.

“Maatwerk nodig”, volgens Carin Smand (D66)

Mocht het later toch nodig blijken om een vorm van parkeren met vergunning in te voeren, dan willen de partijen dat er maatwerk wordt toegepast. Carin Smand van D66 legt namens de coalitie uit wat ze hiermee bedoelt: “Het is noodzakelijk dat er goede regelingen komen voor mantelzorgers, ondernemers en bezoekers”. Zij vindt de regels die nu in het beleid staan voor bezoekers, zoals een vast bedrag per dag (2,65 euro) en een maximum van 10 bezoekers per maand, niet redelijk of ‘proportioneel’. Volgens Smand moet dit anders worden geregeld. De coalitiepartijen hebben hierover onlangs vragen gesteld aan het gemeentebestuur (College).

Er is nog geen besluit genomen

Over het proces benadrukken de partijen nogmaals dat er nog geen besluit is. Het College van burgemeester en wethouders werkt nu aan een voorstel voor de gemeenteraad, dat over een paar weken komt. Kees Klaassen van de HAP geeft hierover aan: “Wij verwachten dat het College luistert naar de inbreng van bewoners, ondernemers, de dorpsraad én het bewonerscomité, precies zoals participatie bedoeld is”. Hiermee geven de partijen aan dat de meningen en ideeën die zijn opgehaald tijdens bijeenkomsten en via enquêtes serieus genomen moeten worden bij het maken van het uiteindelijke plan.