Leegstaande panden, de ” rotte kiezen van de stad”

Hans Verhoef en Ziggy Overgaauw hebben schriftelijke vragen gesteld over de leegstand in Den Helder

Inleiding

De afgelopen jaren is onze stad zichtbaar opgeknapt en is er in een gezamenlijkheid gewerkt aan een aantrekkelijker en levendiger Den Helder. Tegelijkertijd zijn er nog altijd panden in de stad die al geruime tijd leegstaan, de “rotte kiezen van de stad”. Zo staan onder andere het voormalige bakkerijpand aan de Wezenstraat 15, beter bekend als Bakker Bays, en het pand aan de Polderweg 38 al geruime tijd leeg en zijn ook zichtbaar verloederd. Leegstand heeft niet alleen negatieve gevolgen voor de leefbaarheid en veiligheid in de buurt, maar betekent ook dat mogelijkheden voor woningbouw, ondernemerschap en maatschappelijke projecten onbenut blijven. 

Vragen

1. Deelt het college de mening dat leegstaande panden een negatieve invloed heeft op de leefbaarheid en veiligheid in onze stad?
 
2. Heeft het college een actueel overzicht van panden die langdurig leegstaan in Den Helder? Zo ja,
a) Hoeveel van deze panden zijn particulier bezit, en hoeveel zijn in handen van de gemeente?
b) Staat de gemeente in contact met deze particulieren en wordt er gehandhaafd bij te lange leegstand en verloedering.
 
3. Wordt er binnen het gemeentelijk vastgoedbeleid actief gestuurd op het terugdringen van leegstand? Zo ja,
a) Welke concrete acties zijn het afgelopen jaar ondernomen om leegstand aan te pakken?
 
4. Ziet het college kansen om leegstaande panden (tijdelijk) beschikbaar te stellen voor maatschappelijke of culturele initiatieven, startende ondernemers of woningzoekenden (bijvoorbeeld jongeren of statushouders)? 

Leave a comment

The email address will not be published. Required fields are marked