Herma Sleutjes

Even voorstellen

Ik ben Herma Sleutjes – Hoogstrate, 54 jaar, getrouwd met Frank en moeder van een zoon en een dochter die op de grens van volwassenheid staan.
Ik ben geboren en getogen in het mooie Gorinchem en ruim 23 jaar geleden voor de liefde de rivier overgestoken en naar Best verhuisd. Aan het begin was het even wennen vanuit de stad naar een dorp maar al snel besefte ik dat de Brabantse mentaliteit goed bij mij past. Nu woon ik al langer in Best dan in Gorinchem en is Best echt mijn thuis geworden.
In het dagelijks leven werk ik als Beleidsadviseur HR voor Stichting Speciaal Onderwijs & Expertisecentra in Eindhoven. Met 360 onderwijsmedewerkers geven wij dagelijks onderwijs aan ongeveer 700 kinderen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. Ik werk inmiddels al bijna 25 jaar in het HR vak (ook wel bekend als personeel en organisatie) voor diverse bedrijven, waarvan de laatste 11 jaar in het onderwijs. Mijn doel is om mijn kennis en kunde over het onderwijs en HR mee te nemen naar de lokale politiek. Politiek, zowel lokaal als landelijk, heeft mij altijd geïnteresseerd en steeds meer besefte ik dat ik wel kritisch aan de zijlijn kan staan roepen maar dat ik er ook voor kan kiezen om mee te praten en te denken. Voor mij stond boven kijf dat dit bij D66 moest zijn en vanaf het allereerste moment voel ik mij op mijn plek tussen deze enthousiaste club mensen.

Lievelingsplek in Best en waarom

Dat kan niets anders zijn dan de wijk waarin ik woon, Heivelden en dan specifiek het fietspad wat langs mijn huis loopt die beide wijken met elkaar verbindt. Ik wandel veel en graag en zodra ik mijn huis uit loopt en links of rechtsaf sla het fietspad op dan voel ik mij meteen omringd door natuur. Het licht kan heel mooi filteren door de bomen en aan het eind van het fietspad wacht direct het buitengebied. Voor mij de plek om tot rust te komen en mijn gedachten te ordenen.

Welke kansen zie je voor de gemeente Best

Best heeft het in zich om een plek te worden die alles heeft. Het dorpse karakter met stadse elementen. Goede bereikbaarheid en aantrekkelijk voor alle leeftijden om te wonen. Door het compacte karakter is het groene buitengebied nooit ver weg.
Grootste uitdagingen voor Best zijn:
* Voldoende betaalbare huizen voor alle generaties (met name jongeren en ouderen)
* Goede bereikbaarheid
* Een bruisende dorpskern waar mensen elkaar kunnen ontmoeten

Wat is je lievelingsboek en waarom

Mijn lievelingsboeken zijn de historische romans van Simone van der Vlugt. Haar laatste boek “Kruistocht van een koningin” over het leven van Isabella van Castilië kan ik ten zeerste aanraden. Simone van der Vlugt schrijft over sterke vrouwen die leefden in een tijd dat vrouwen weinig rechten hadden, soms fictieve personen maar soms ook over historische figuren. Ze neemt je mee in de levens van deze vrouwen en de obstakels die zij moeten overwinnen en hoe ze overeind weten te blijven in een tijd die op zijn zachts gezegd uitdagend was.
Het thema sterke vrouwen staat mij na aan het hart. Ik ben heel blij dat er steeds meer aandacht komt voor vrouwen maar ik maak mij ook zorgen over de verharding en toename van vrouwenhaat. Ook hierin zie ik een rol voor de gemeenteraad en het onderwijs om bewustwording en begrip te creëren.

Wat betekent D66 voor jou?

De D in D66 staat voor democratie. Juist nu er een hoop gebeurt in de wereld en in veel landen de democratie onder druk staat is het extra belangrijk dat we onze democratische normen en waarden koesteren en beschermen. D66 is voor mij de partij waarin mijn ideeën over hoe we met elkaar om moeten gaan, en dat iedereen ertoe doet – ongeacht religie, geaardheid, huidskleur of achtergrond – het beste tot uiting komen.

Waarom ben je D66-er:

Eigenlijk zegt de slogan van D66 het al helemaal; Het kan wel!
Dit is precies hoe ik zowel in mijn dagelijkse werk als in de politiek omga met situaties. Kijken naar wat wel mogelijk is ook als het ingewikkeld is. Met deze instelling ga ik mij keihard inzetten voor ons mooie dorp!

Herma Sleutjes foto 2

Herma Sleutjes - Beeld: Herma Sleutjes